Pages Navigation Menu

Chłodne wieczory i zimne noce.

Tegoroczne lato szybko nas opuściło, przed nami zima wraz z mroźnymi nocami. Warto już teraz zastanowić się nad przygotowaniem sypialni na ten chłodny czas. Podstawowa kwestia to odpowiedni materac. Już na etapie wybierania go dobrze jest mieć na uwadze różne pory roku. Bardzo dobrym rozwiązaniem są materace typu lato/zima wzbogacone o warstwę wełny owczej, która przyjemnie dogrzewa podczas zimowych chłodów. W wersji średniotwardej materac Euros posiada obustronnie warstwę lateksu, który idealnie dopasowuje się do ciała podpierając kręgosłup. Osobom lubiącym twardsze materaca polecamy materac Hebe utwardzony obustronnie matą kokosową. Oba materace posiadają wkład ze sprężyn typu pocket, które pracują indywidualnie reagując na wywierany na nie nacisk. Dla wielbicieli pianek jest średniotwardy materac z pianki wysokoelastycznej HR i lateksu Nila. W każdym tym modelu z jednej ze stron zostały wzbogacone o wełnę owczą z jej dobroczynnymi właściwościami grzewczymi 🙂

Interesującym rozwiązaniem są materace, które posiadają w swojej budowie dwie różne pianki jak materace Tetyda (H2) i Hyperion (H3). Oba są materacami typu multipocket, oznacza to, że posiadają 508 sztuk sprężyn na m². Z jednej strony zostały wzbogacone aż o 5cm pianki memory, natomiast drugą stronę stanowi 4cm lateksu. Pianka termoaktywna reaguje na temperaturę ciała użytkownika dzięki czemu mięknie i dopasowuje się do sylwetki, co ma przełożenie na jej doskonałe właściwości ortopedyczne. Posiada ona także właściwości termoregulacyjne. Dzięki temu, że działa pod wpływem temperatury również delikatnie się nagrzewa co jest pożądanym efektem szczególnie w mroźne, zimowe wieczory. Lateks natomiast będzie odpowiednim materiałem na letnie, upalne noce. Dzięki otworkom na całej powierzchni jest przewiewny. Dodatkowo też to materiał o bardzo dużej elastyczności, który doskonale dopasowuje się do ciała. Materac Hyperion posiada także obustronnie po 1cm maty kokosowej, która nadaje mu twardości H3.

Jeśli posiadamy już materac, a chcemy zimą korzystać z dobrodziejstw pianki termoaktywnej wystarczy zaopatrzyć się chociażby w cienki materac nawierzchniowy Taleja, który jest zbudowany z 5cm pianki memory.

Czasami jednak materac to zdecydowanie za mało. Wszystkim zmarzluchom polecamy kołdry 4 pory roku, np. z serii Vitamed. Składają się one z dwóch połączonych ze sobą kołder (całorocznej i letniej) co powoduje, że posiadają najwyższy stopień ciepła.

Zimą wielu z nas potrzebuje także dodatkowego dogrzania podczas czytania książki, czy oglądania telewizji. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się koc. Akrylowy, bawełniany, czy z mikrofibry będzie nie tylko nas ogrzewał, ale także może stanowić ozdobę niejednego wnętrza.

Po wybór materacy, kołder i koców zapraszamy do naszych salonów, z chęcią pomożemy w podjęciu decyzji.