Pages Navigation Menu

Co z tym kokosem?

Wielu naszych klientów pyta: czym jest kokos w materacu? Jaką pełni rolę? To jeden z najpopularniejszych komponentów stosowanych do produkcji materacy, więc warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Dzisiaj wyjaśnimy wszystko 🙂

Materac z kokosem

kokos mayerace-dla-ciebieKokos to naturalny surowiec, który powstaje z włókien pochodzących ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna są mocno prasowane i lateksowane, aby się nie rozchodziły. Kokos w materacu występuje w formie maty – zwykle o wysokości 1cm. Włókna kokosowe w produkcji materacy stosowane są od wielu lat. To doskonały surowiec uzupełniający strukturę materacy posiadający wiele zalet. To materiał naturalny i antyalergiczny. Specjalne sole mineralne występujące we włóknach kokosu ograniczają rozwój bakterii i roztoczy. Jest więc dobrze tolerowany przez alergików, zapobiega odleżynom, poprawia cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca, wchłania wilgoć (dzięki czemu nie odczuwamy efektów pocenia) i odprowadza ją na zewnątrz. Decydując się ma materac z tym wkładem, warto pamiętać o jego regularnym wietrzeniu, które zapewni odpowiednie odprowadzanie wilgoci z materaca.

materace-z-kokosem-oferta-materace-dla-ciebie

Po co tak naprawdę kokos w materacu?

Głównym zadaniem maty kokosowej jest utwardzenie całej konstrukcji, przez co materace z kokosem należą do grupy twardszych.

Dla kogo są materace z kokosem?

Polecane są przede wszystkim osobom o większej wadze – powyżej 80kg i zwolennikom spania na twardym podłożu. To też materiał bardzo odporny na odkształcenia, więc docenimy go jeśli stawiamy na trwałość materaca. Podsumowując, materace z kokosem to idealny wybór dla osób poszukujących twardszych, trwałych materacy, które będą miały właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, a także bardzo dobrą wentylację wewnątrz wkładu. Kokos jest także polecany w materacach dziecięcych – szczególnie do 6 miesiąca życia dziecka, gdy maluch śpi na pleckach.

Gdzie znajdziemy kokos w materacach?

Kokos, dla uzyskania pożądanych właściwości jest dodawany zarówno do materacy piankowych jak i sprężynowych. W naszej ofercie znajduje się duży wybór materacy z kokosem o różnych rodzajach wkładów. Warto zerknąć na kilka z nich 🙂

Materace Dla Ciebie - CyklopWśród materacy piankowych wyróżnia się materac lateksowy z kokosem obustronnym Cyklop. To model z naturalnych materiałów – połączenie wkładu z pianki lateksowej i obustronnej maty kokosowej. Kokos stanowi zewnętrzną warstwę materaca. Materac jest równocześnie wytrzymały, twardy i elastyczny, co zapewnia stabilność powierzchni. Jest antyalergiczny, a dodatkowe profilowanie na 7 stref dodatkowo podnosi jego właściwości ortopedyczne. Model idealny dla miłośników twardszych powierzchni spania.

Dla zwolenników twardości umiarkowanej idealny będzie materac multipocket memory z kokosem Laila. Sprężyny multipocket o punktowym działaniu, dużym zagęszczeniu i 7 strefach to nie jedyne zalety tego modelu. Mata kokosowa przykryta jest dodatkową warstwą pianki z pamięcią kształtu. Kokos zastosowano dla większej twardości i zniwelowania efektu nadmiernego zapadania się w materac. Zadaniem pianki memory jest dopasowanie do sylwetki – zapewnia podparcie na każdym odcinku ciała, niweluje uciski i napięcie mięśni oraz poprawia krążenie. Dzięki takiemu ułożeniu komponentów model ten nadaje się zarówno dla cięższych i lżejszych użytkowników będzie więc idealnym materacem dla pary o dużej różnicy wagi.

Propozycją dla młodszych będą materace bonellowe – bezstrefowe, wytrzymałe sprężyny polecamy dzieciom w wieku szkolnym – od 6-7 roku życia. Na pewno posłuży wiele lat, nawet jeśli często będzie zastępował kanapę 🙂 W tym modelu również połączono kokos z pianką memory, co zwiększa komfort wypoczynku, ale także podnosi właściwości ortopedyczne materaca.

Modelem przeznaczonym dla najmłodszych użytkowników jest materac piankowy dla dzieci Bobo Comfort. Jeśli przymierzasz się do nowego materaca warto sprawdzić te z kokosem. Na testowanie zapraszamy do naszych salonów – sprawdź lokalizację w zakładce kontakt 🙂