Pages Navigation Menu

Co z tym kokosem?

Wielu naszych klientów pyta:czym jest kokos w materacu? Jaką pełni rolę? To jeden z najpopularniejszych komponentów stosowanych do produkcji materacy, więc warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Dzisiaj wyjaśnimy wszystko 🙂

1. Czym jest kokos?

kokos mayerace-dla-ciebieTo naturalny surowiec, który powstaje z włókien pochodzących ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna są mocno prasowane i lateksowane, aby się nie rozchodziły. Kokos w materacu występuje w formie maty – zwykle o wysokości 1cm. Włókna kokosowe w produkcji materacy stosowane są od wielu lat. To doskonały surowiec uzupełniający strukturę materacy posiadający wiele zalet. To materiał naturalny i antyalergiczny. Specjalne sole mineralne występujące we włóknach kokosu ograniczają rozwój bakterii i roztoczy. Jest więc dobrze tolerowany przez alergików, zapobiega odleżynom, poprawia cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca, wchłania wilgoć (dzięki czemu nie odczuwamy efektów pocenia) i odprowadza ją na zewnątrz. Decydując się ma materac z tym wkładem, warto pamiętać o jego regularnym wietrzeniu, które zapewni odpowiednie odprowadzanie wilgoci z materaca.

2. Po co tak naprawdę kokos w materacu?

Głównym zadaniem maty kokosowej jest utwardzenie całej konstrukcji, przez co materace z kokosem należą do grupy twardszych.

3. Dla kogo są materace z kokosem?

Polecane są przede wszystkim osobom o większej wadze – powyżej 80kg i zwolennikom spania na twardym podłożu. To też materiał bardzo odporny na odkształcenia, więc docenimy go jeśli stawiamy na trwałość materaca. Podsumowując, materace z kokosem to idealny wybór dla osób poszukujących twardszych, trwałych materacy, które będą miały właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, a także bardzo dobrą wentylację wewnątrz wkładu. Kokos jest także polecany w materacach dziecięcych – szczególnie do 6 miesiąca życia dziecka, gdy maluch śpi na pleckach.

4. Gdzie znajdziemy kokos w materacach?

Kokos, dla uzyskania pożądanych właściwości jest dodawany zarówno do materacy piankowych jak i sprężynowych. W naszej ofercie znajduje się duży wybór materacy z kokosem o różnych rodzajach wkładów. Warto zerknąć na kilka z nich 🙂

Materace Dla Ciebie - CyklopWśród materacy piankowych wyróżnia się materac Cyklop. To model z naturalnych materiałów – połączenie wkładu z pianki lateksowej i obustronnej maty kokosowej. Kokos stanowi zewnętrzną warstwę materaca. Materac jest równocześnie wytrzymały, twardy i elastyczny, co zapewnia stabilność powierzchni. Jest antyalergiczny, a dodatkowe profilowanie na 7 stref dodatkowo podnosi jego właściwości ortopedyczne. Model idealny dla miłośników twardszych powierzchni spania.

Dla zwolenników twardości umiarkowanej idealny będzie materac multipocket Laila. Sprężyny multipocket o punktowym działaniu, dużym zagęszczeniu i 7 strefach to nie jedyne zalety tego modelu. Mata kokosowa przykryta jest dodatkową warstwą pianki z pamięcią kształtu. Kokos zastosowano dla większej twardości i zniwelowania efektu nadmiernego zapadania się w materac. Zadaniem pianki memory jest dopasowanie do sylwetki – zapewnia podparcie na każdym odcinku ciała, niweluje uciski i napięcie mięśni oraz poprawia krążenie. Dzięki takiemu ułożeniu komponentów model ten nadaje się zarówno dla cięższych i lżejszych użytkowników będzie więc idealnym materacem dla pary o dużej różnicy wagi.

Propozycją dla młodszych będzie materac bonellowy Atena PLUS – bezstrefowe, wytrzymałe sprężyny polecamy dzieciom w wieku szkolnym – od 6-7 roku życia. Na pewno posłuży wiele lat, nawet jeśli często będzie zastępował kanapę 🙂 W tym modelu również połączono kokos z pianką memory, co zwiększa komfort wypoczynku, ale także podnosi właściwości ortopedyczne materaca.

Modelem przeznaczonym dla najmłodszych użytkowników jest materac Piotruś. Tu mata kokosowa znajduje się w środku materaca i zapewnia potrzebną stabilność. Z jednej strony delikatna pianka memory, a z drugiej sprężysta pianka lateksowa.

Kokos spełnia w materacach wiele funkcji, występuje w różnych miejscach i w połączeniu z różnymi komponentami. Jeśli przymierzasz się do nowego materaca warto sprawdzić te z kokosem. Na testowanie zapraszamy do naszych salonów 🙂