Pages Navigation Menu

Delikatne utwardzenie materaca, czyli kokos i spółka.

Dopasuj twardość materaca do indywidualnych potrzeb

„Mam kokos i nie zawaham się go użyć!” – parafrazując klasyka :). Ale tak całkiem poważnie mówiąc, dość częstym problemem, z którym przychodzą klienci jest zła twardość i nierówna powierzchnia materaca. Z tym najczęściej borykają się posiadacze wysłużonych tapczanów, kanap, wersalek i innych tego typu wynalazków, które są często arlesjedyną opcją np. w kawalerkach. Do utwardzenia  powierzchni do spania świetnie sprawdzą się materace nawierzchniowe z kokosu, takie jak materac nawierzchniowy z kokosu Iaso. Jednak dla niektórych może to się okazać jednak nie do końca trafione, bo co innego utwardzić delikatnie, a co innego spać na czymś naprawdę twardym. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj materace nawierzchniowe stanowiące połączenie kokosu z lateksem jak materac nawierzchniowy z kokosu i lateksu Ate, lub kokosu z pianką memory jak np. materac nawierzchniowy z kokosu i memory Arles. Oba delikatnie utwardzą i wyrównają powierzchnię spania, a przy tym będą także dopasowywały się do ciała podpierając kręgosłup.

materace-oferta-materace-dla-ciebie

Ate czy Arles – który materac nawierzchniowy wybrać?

Materac nawierzchniowy Ate to połączenie 1 cm maty kokosowej z 2 cm pianki lateksowej. Jest dość cienki – razem z pokrowcem ma zaledwie 4 cm grubości, co jest szczególnie ważne, jeśli posiadane przez nas łóżko jest dość wysokie i nie chcemy, aby było wyższe. Zadaniem maty kokosowej jest nadanie odpowiedniej twardości naszej powierzchni snu. Ponadto odprowadza wilgoć i posiada doskonałe właściwości antyalergiczne. Lateks natomiast jest bardzo elastycznym i sprężystym materiałem. Dopasowuje się do ciała pod wpływem wywieranego nacisku, niemalże natychmiast reagując na każdą zmianę pozycji. To materiał o rewelacyjnych właściwościach ortopedycznych.

Materac nawierzchniowy Arles choć z pozoru podobny, jest zbudowany nieco inaczej od poprzednika. Jego bazę stanowi 3 cm mata kokosowa, zaś na górze wzbogacono go o 2 cm pianki termoaktywnej. To połączenie powoduje, że materac ten jednocześnie utwardza pierwotną powierzchnię do spania i dopasowuje się do ciała. Dostosowywanie się do ciała zawdzięczamy tu piance memory. Reaguje ona bowiem nie tylko na nacisk, ale przede wszystkim na temperaturę ciała, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do sylwetki podpierając jednocześnie kręgosłup. Arles jest nieco grubszy od poprzednika, gdyż wraz z pokrowcem ma 6 cm. A przez większą ilość maty kokosowej jest też nieco twardszy.

Odwiedź nasz salon Materace dla Ciebie!

Pytanie teraz jak dokonać wyboru? Oba przecież są genialne! Nic prostszego – najlepiej jest sprawdzić na własnej skórze, który z tych materacy jest tym idealnym, zatem zapraszamy do naszych salonów! Swoją najbliższą lokalizację możesz sprawdzić w zakładce kontakt.