Pages Navigation Menu

Dwie twardości w jednym materacu

Twardość materaca a waga

Najważniejszym czynnikiem w doborze materaca jest jego stopień twardości. Zalecamy, żeby dopasować go do wagi stopnie twardości Materace-Dla-Ciebieużytkownika. Tabelka podpowiada nam, że dla osób do 60kg wagi najbardziej odpowiednie będą materace oznaczone H1 miękkie. Dla wagi od 60 do 80 kg poleca się materace H2 czyli o średnim stopniu twardości. Twarde materace są wskazane dla osób z przedziału wagowego 80 – 110 kg. A najtwardsze materace z oferty  – H4, czyli bardzo twarde,  są przeznaczone do osób przekraczających wagę 110 kg.

Twardość materaca obustronnego

Poszukując materaca warto zwrócić uwagę, czy interesujący nas model jest materacem obustronnym. Większość materacy należy obracać dla lepszej wentylMaterace Dla Ciebie - Lalitaacji i przedłużenia ich żywotności. Regularne obracanie zapobiega powstawaniu odkształceń na powierzchni materaca. Spotkamy wiele modeli materacy o dwóch różnych twardościach. Materac multipocket z kokosem Lalita z jednej strony wzbogacono o dodatkową warstwę kokosu dla uzyskania większej twardości H3. Z drugiej strony kokosu nie ma więc materac jest bardziej miękki i elastyczny. To strona o twardości H2 czyli średniotwarda. Kiedy takie rozwiązanie się sprawdzi? Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru pozwala dopasować materac do obecnych potrzeb użytkownika. Warto zwrócić uwagę na taki model, kiedy kompletujemy dwa materace do jednej ramy łóżka, a pomiędzy partnerami występuje duża różnica wagi. Cięższa osoba może w takim przypadku użytkować twardszą stronę tego materaca a osoba lżejsza bardziej miękką. Każdy może cieszyć się optymalnym stopniem twardości, a nie ma różnicy w wysokości materacy.

materace-oferta-materace-dla-ciebie

Jak dobrać materac?

Na podobnej zasadzie zaprojektowano materac pocket kokos z lateksem Ares. Sprężyny kieszeniowe Ares Materace-Dla-Ciebiez jednej strony obudowano sprężystą i elastyczną pianką lateksową. To średnio twarda strona materaca. Druga strona w tym modelu została uzupełniona  matą kokosową dla uzyskania twardości H3. Materacem o twardości H2/H3 jest również materac bonellowy kokos z lateksem Hekate o wkładzie ze sprężyn bonellowych. Strona H2 zawiera tylko piankę poliuretanową, a stronę H3 uzupełniono dodatkowo matą kokosową (1 cm) oraz pianką lateksową (2 cm). Największą różnicę w stopniu twardości ma materac pocket z podwójnym kokosem Zeus. Jedna strona charakteryzuje się najwyższym stopniem twardości H4 dzięki podwójnej macie kokosowej (o wysokości 2 cm). Druga strona kokosu nie zawiera. To strona z warstwą pianki poliuretanowej o twardości H2.

Znajdziemy też materace ze stroną miękką H1 i średnio twardą H2. Tak zaprojektowany został np. materac bonellowy memory z lateksem Dionizos. Strona miękka posiada warstwę pianki lateksowej i pianki memory, a strona średnio twarda piankę poliuretanową. Podobnie jak materac piankowy memory z lateksem Persefona. Materac wysokoelastyczny z memory Ceres dla nadania większej miękkości posiada z jednej strony 5 cm warstwę pianki memory, aby nadać mu większej miękkości i delikatności.  Ta opcja polecana jest dla wszystkich zwolenników miękkich materacy.

Materac dla par – dwa w jednym!

Jeśli chodzi o stopnie twardości ciekawym rozwiązaniem jest materac pocket Penelopa i Odyseusz o wkładzie ze sprężyn kieszeniowych oraz Materace Dla Ciebie - penelopa i odyseuszmaterac wysokoelastyczny Kaja i Tezeusz czy materac wysokoelastyczny Reja i Kronos. Czym się różnią od modeli wymienionych wcześniej? To materace dla par, które nie mogą się pogodzić co do twardości materaca 🙂 To jakby dwa pojedyncze materace zebrane w jeden duży. Każdy z partnerów ma w ich przypadku swoją, własną niezależną połówkę dobraną do wagi i indywidualnych potrzeb. Materac pocket Penelopa i Odyseusz ma połówkę twardszą H3 i połówkę bardziej miękką – H2 średniotwardą. Materac wysokoelastyczny Kaja i Tezeusz czy materac wysokoelastyczny Reja i Kronos charakteryzuje się twardością H1/H2. Dla osób lekkich (do 60 kg) jest połówka miękka H1 J dla tych nieco cięższych (od 60 do 80 Kg) jest połówka troszkę twardsza H2, czyli o średnim stopniu twardości. Każdy znajdzie więc coś dla siebie 😀 Kompromis bez wyrzekania się wygody. Dla wypróbowania wszystkich rozwiązań, w poszukiwaniu modelu idealnego zapraszamy do sklepu stacjonarnego, który znajdziesz w zakładce kontakt.