Pages Navigation Menu

Gorczyca i gryka – z ekologią za pan brat.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy z nas jest narażony na alergie, gdy wokół pełno chemii i sztuczności warto rozejrzeć się za produktami naturalnymi, dzięki którym choć trochę poprawimy jakość naszego życia, lub raczej zbliżymy się ku przyrodzie. Ekologia to istotna kwestia w wielu aspektach naszego codziennego funkcjonowania, również podczas snu. Ważne jest przecież nie tylko to jak śpimy, ale przede wszystkim na czym śpimy. A Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na futon, czy tez Materace Dla Ciebie - ronimaterace piankowe wyprodukowane ekologicznie, mogą nam także służyć materace sprężynowe z komponentami w postaci maty kokosowej. Istotne jest też to, co z nimi zrobimy, gdy przyjdzie czas na ich wymianę. Czy potraktujemy je w sposób nieodpowiedzialny rzucając na śmietnik, bo „może ktoś weźmie”, czy też oddamy do utylizacji.

Ciekawym, naturalnym rozwiązaniem są materace nawierzchniowe z gorczycą lub łuską gryki. Możemy je stosować na przykład do wyrównania podłoża, na którym śpimy, a niektóre również mogą nam służyć jako samodzielne materace ułożone na ramie łóżka.

Materac nawierzchniowy Roni jest w całości wypełniony łuską gryki, natomiast jego poszycie jest wykonane z bardzo dobrej jakościowo bawełny przeszywanej co 6 -7 centymetrów, dzięki czemu wypełnienie nie będzie się przemieszczało. Zatem – sama natura. Idealnie wyrównuje podłoże snu, ale także rewelacyjnie sprawdza się jako samodzielny produkt. Ten materac jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na problemy wynikające z nadmiernej potliwości, albowiem łuska gryki nie nagrzewa się, a tym samym ogranicza ryzyko pocenia. Ponadto zapobiega on powstawaniu odleżyn, co jest istotne, gdy jesteśmy skazani na długotrwałe leżenie. W końcu posiada on również właściwości antyalergiczne hamując rozwój bakterii i roztoczy, co ma znaczny wpływ na poprawę komfortu snu.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy Mako. Jego poszycie także zostało wykonane z bawełny, z tym, że jest ona przeszywana w poprzek co 1,5 cm, więc kanaliki są bardzo małe, za to też ściśle wypełnione. W przeciwieństwie do poprzednika posiada on wypełnienie z gorczycy białej. Chyba wszystkim są dobrze znane jej zbawienne wręcz właściwości. Od dawien dawna wiadomo, że pomaga ona w leczeniu stanów zapalnych układu kostnego, reumatyzmu, nerwobóli, niedowładu mięśni, a nawet problemów wynikających z bezsenności. Ponadto wycisza ona i reguluje układ nerwowy, a także przeciwdziała szkodliwemu działaniu żył wodnych. Materac ten posiada właściwości ortopedyczne, a także jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż zapobiega rozmnażaniu się grzybów, bakterii i roztoczy.

Również szukając dla siebie poduszki warto zwrócić uwagę na takie o wypełnieniu gorczycowym lub z łuską gryki.

Bawełniany wałek Tabo posiada wypełnienie z łuski gryki. To doskonałe podparcie dla szyi. Bardzo dobrze dostosowuje się do ciała bez względu na obraną pozycję. Poprawia ułożenie mięśni zabezpieczając szyjny odcinek kręgosłupa przed przeciążeniem wynikającym ze złego ułożenia ciała podczas wypoczynku. Poduszka ta posiada dwie poszewki – wewnętrzną, zapinaną na rzep oraz zewnętrzną, bawełnianą z dekoracyjnym nadrukiem. Wewnętrzna poszwa pomaga z regulowaniu wypełnieniaMaterace Dla Ciebie - forgo wałka.

Doskonałym wyborem jest także poduszka Forgo również z wypełnieniem z łuski gryki, jednakże jej zewnętrzna poszewka została wykonana z naturalnego lnu. Obie poduszki są nie tylko ortopedyczne i antyalergiczne, ale także, dzięki dekoracyjnym nadrukom, z pewnością upiększą niejedno wnętrze.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza planeta cieszyła kolejne pokolenia warto jest się zastanowić nad ekologicznymi rozwiązaniami również do sypialni, wszak to my jesteśmy odpowiedzialni za to, co będą kiedyś oglądały nasze prawnuki. A jeśli argument ekologii do kogoś nie przemawia, to może – bardziej egoistycznie – pomyślmy o własnym zdrowiu i samopoczuciu.