Pages Navigation Menu

Jak testować materace?

 

Decyzja już zapadła i postanowiliśmy kupić nowy materac. Przed nami wybór konkretnego modelu. Tylko jak go dokonać w gąszczu materacowej oferty dostępnej na rynku? Najważniejszym czynnikiem będzie określenie odpowiedniej twardości materaca. Powinna być dobrana pod kątem wagi użytkownika według następujących zaleceń:

  • osobą mieszczącym się w przedziale 80 – 110 kg wskazane są modele twarde H3
  • użytkownikom, których waga przekracza 110 kg dedykuje się materace bardzo twarde H4

Kiedy materac ma być użytkowany przez dwie osoby to zawsze kwestia kompromisu co do twardości i właściwości materaca. Polecamy dobrać go jednak pod wagę osoby cięższej.

Jeśli mamy taką możliwość warto wybrmaterace-Dla-Ciebie zamyślona-kobietaać się do salonu i przymierzyć się do wybranych modeli. Co do samego testowania pamiętajmy o kilku aspektach. Materaca nie należy testować na siedząco. Przy siedzeniu na materacu nacisk koncentruje się w jednym miejscu i każdy model wydaje się bardziej miękki. Materace mierzymy na leżąco, kiedy nacisk rozkładany jest równomiernie na całą powierzchnię. Jeśli zazwyczaj śpimy na boku lub na brzuchy, również tak należy się położyć na materacu ekspozycyjnym. Odczucia będą bardziej obiektywne. Materac warto testować z poduszką. Przy doborze materaca dla pary oboje użytkowników powinno wypróbować te same modele.

Podczas testowani skupić się na własnych odczuciach. Szukamy modelu, który zapewni nam wrażenie odprężenia. Warto zwrócić uwagę na ułożenie kręgosłupa. Najlepiej poprosić kogoś, żeby sprawdził ułożenie sylwetki przy leżeniu na boku. Kręgosłup w tym wypadku powinien układać się w linii prostej od łopatek do bioder. Materac musi być więc na tyle miękki i elastyczny, żeby barki i biodra odpowiednia się zapadały. Na zbyt twardej powierzchni barki zazwyczaj są zbyt wysoko. Drugim problemem na takim modelu będą uciski. Prowadzi to do blokowania przepływy krwi w tkankach podskórnybiały-ludzką-twarzą-leżącej-wesoły-poduszkę_1301-1538ch co objawia się drętwieniem i mrowieniem barku.

Przy leżeniu na placach materac również powinien dopasowywać się do ciała – a dokładniej do naturalnego wygięcia kręgosłupa w części lędźwiowej. Testując materac leżąc na plecach można przeprowadzić tzw. test otwartej dłoni. Plastyczna powierzchnia zapewnia dobre dopasowanie materaca do ciała. Między placami a materacem powinna się ciasno mieścić otwarta dłoń użytkownika. Jeśli miejsca jest za dużo materac jest zbyt twardy. Jeśli ciężko ją w ogóle wsunąć pod plecy materac jest za miękki.

Przy testowaniu materaMaterace-Dla-Ciebie 7strefcy mamy jeszcze trzy ważne elementy. Pierwszym jest czas. W trakcie testowania nie należy się spieszyć. Dać sobie spokojnie kilka minut, żeby poleżeć na kilku wybranych modelach. Jest to istotne zwłaszcza przy materacach termoplastycznych, które powoli modelują się do ciała. To przecież bardzo przyjemne zakupy więc dlaczego nie skorzystać jeśli już pofatygowaliśmy się do salonu 🙂

Druga kwestią jest ilość testowanych modeli. Raczej nie polecamy kłaść się na wszystkich materacach wystawionych na ekspozycji. Już po kilku modelach przestaniemy wyczuwać różnicę i będziemy bardzo zdezczłowieka--białe-tło--ręka--palec_3298384orientowani. To tak jak przy wąchaniu zbyt wielu zapachów w perfumerii. Szybko wszystkie zaczynają się nam mieszać. Najlepiej podczas jednej wizyty wypróbować maksymalnie około 5-6 materacy.

Ostatnim elementem jest budżet na materac, którym warto się kierować. Jest szansa, że testując przypadkowe materace możemy natrafić na model, na którym będziemy się czuć bardzo komfortowo ale będzie znacznie przekraczał nasze możliwości finansowe. Kupno materaca może w takim przypadku mocno się skomplikować.

Zakup materaca wcale nie musi się okazać bardzo trudny. Jeśli przed wizyta w sklepie się do niego przygotujemy określając kilka parametrów jakie musi spełniać. Warto też poprosić o pomoc doradcę 🙂 Wszystkich poszukujących zapraszamy do naszych sklepów i na naszą stronę.