Pages Navigation Menu

Jaka jest funkcja pokrowca na materac?

O tym jak istotną rolę odgrywa materac w naszym codziennym życiu wiedzą wszyscy. Komfortowy i zdrowy wypoczynek ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie, O ile jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest odpowiedni dobór materaca to już niestety pokrowiec w jaki zostanie on zapakowany zdaje się nie mieć wielkiego znaczenia. Warto pamiętać, że kompletny materac to wkład oraz pokrowiec.

Materace-Dla-Ciebie 1Odpowiednie podparcie kręgosłupa, dostosowanie się do krzywizn ciała, a w rezultacie komfort wypoczynku – za to odpowiada wkład materaca. Zewnętrzna część materaca, czyli pokrowiec ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, ze skórą. Warto zatem zadbać o to, aby była to tkanina przyjemna w dotyku, o jak najlepszym stopniu wentylacji, a także aby można ja było prać. Skoro wybieramy materac o właściwościach antyalergicznych musimy także pamiętać o tym, że pokrowiec też takie powinien posiadać. Stopień przewiewności tkaniny będzie miał wpływ nie tylko na odpowiednią wentylację wkładu materaca, ale również na to, czy będziemy się na nim pocić.

Dla zapewnienia jak najlepszej higieny snu stosuje się pokrowce o najróżniejszych właściwościach. Antyalergiczne, antystatyczne, antybakteryjne, z jonami srebra, z włóknami nasączanymi aloesem, do prania chemicznego bądź do prania w pralce, z włóknami bambusowymi, z kaszmirem, czy bawełniane. Wybór jest ogromny, wszystko po to, aby każdy z nas mógł dobrać pokrowiec do własnych potrzeb. Warto z tej oferty skorzystać.

Wybierając pokrowiec warto zwrócić uwagę na to, aby łatwo można go był zdjąć materaca oraz wyprać. Pokrowce przeznaczone do prania w wysokiej temperaturze, takie jak pokrowiec Medicott pozwolą nam na utrzymanie najwyższej higieny snu. Pokrowiec Medicott można prać w temperaturze do 60stopni. Wysoka temperatura prania zniweluje rozwój wszelkich roztoczy i bakterii. Dodatkowo posiada on w swoim składzie 75% bawełny, dzięki czemu jest przewiewny i zapewni doskonałą wentylację wkładu materaca. Sama tkanina jest puszysta i przyjemna w dotyku.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest pokrowiec Silver Active. Tkanina, z której został stworzony posiada w swoim składzie nitki srebrne, dzięki czemu pokrowiec zyskuje właściwości antybakteryjne, ale także zmniejsza wpływ działania żył wodnych oraz rozładowuje ładunki elektrostatyczne. Również można ten pokrowiec wyprać – w temperaturze do 40 stopni.

Większość pokrowców można z powodzeniem wyprać w domowych warunkach, jednak jeżeli planujemy zakup materaca o rozmiarach 200×200 wówczas warto wziąć pod uwagę pokrowiec przeznaczony do czyszczenia chemicznego, taki jak Margrita. Wynika to z przyczyn praktycznych – tak duży pokrowiec może nie zmieścić się do pralki.

Samo czyszczenie pokrowca również jest bardzo ważne. W ciągu roku w nasz materac wsiąka nawet do 180 litrów potu, dlatego też pranie pokrowca jest równie istotne co zmiana pościeli. Dzięki temu zapewniamy sobie zdrowy i przyjemny sen.