Pages Navigation Menu

Jeden jedyny materac uniwersalny – Sensit – materac idealny!

Do tej pory poszukiwania materaca wiązały się z całą masą informacji – zapoznaniem z kryteriami doboru i ogromna gamą produktów. To dość uciążliwe w czasach, gdy wszystko pędzi i nie mamy chwili wytchnienia. Firma Frankhauer z Perzowa postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyć materac uniwersalny. Cel nieco szalony i wydawać by się mogło nieosiągalny, a jednak po wielu testach konsumenckich i próbach udało się! I oto jest. Materac uniwersalny, spełniający nawet najbardziej wygórowane oczekiwania – Sensit.

sensitCo stanowi o wyjątkowości tego materaca? Odpowiedź jest banalnie łatwa – wszystko. Po pierwsze: jego budowa. Sensit jest materacem powstałym z trzech diametralnie od siebie różnych pianek. Jego bazę stanowi wysokiej klasy pianka wysokoleastyczna. Jest ona niezwykle trwała i sprężysta dlatego gwarantuje stabilne podparcie oraz optymalną twardość. Natomiast dzięki porowatej strukturze zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. W środkowej części materaca Sensit zastosowano 5 centymetrową warstwę pianki termoaktywnej. Reaguje ona na temperaturę ludzkiego ciała delikatnie mięknąc i otulając sylwetkę. Dzięki idealnemu dopasowywaniu się do ciała użytkownika niweluje ryzyko powstawania ucisków i poprawia krążenie w tkankach podskórnych. Dzięki niej zapomnimy o drętwiejących kończynach. Wrażliwsze osoby mogą odczuwać delikatne nagrzewanie się tego materiału, dlatego też górną warstwę materaca Sensit stanowi 4 cm lateksu. Ten materiał nie reaguje na temperaturę, a dzięki perforowanej powierzchni posiada świetną wentylację, zapobiegając przegrzewaniu się organizmu oraz niwelując efekt pocenia się. Lateks jest niezwykle elastyczny i sprężysty co ma swoje przełożenie na jego właściwości ortopedyczne i rehabilitacyjne. Reaguje niemalże natychmiast na każdą zmianę pozycji ciała podczas snu, idealnie dopasowując się i podpierając kręgosłup. Takie połączenie materiałów w materacu Sensit nadaje mu optymalny i uniwersalny stopień twardości. Materac dopasowuje się do użytkownika co potwierdza 98% klientów oceniających twardość materaca jako odpowiednią.

Drugą, niezwykle istotną cechą materaca Sensit jest pokrowiec stanowiący integralną część tego zestawu. Bo jak zapewne pamiętacie, to pokrowiec wpływa właśnie na zachowanie higieny materaca. Pokrowiec zastosowany w przypadku materaca Sensit jest antyalergiczny. Tkanina, z której został wykonany jest trwała i mocna, a jednocześnie bardzo przyjemna w dotyku. Co istotne, pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C co pozwoli zachować jego świeżość i sprawi, że skutecznie pozbędziemy się roztoczy i drobnoustrojów. Łatwe zdjęcie pokrowca umożliwia wszyty zamek błyskawiczny. Zaś dzięki uchwytom łatwo będzie materac przenieść.

Budowa materaca Sensit powoduje, że doskonale podpiera on ciało. Posiada tzw. elastyczność punktową, co oznacza, że materac ugina się tylko w miejscu, w którym powstaje ucisk. Taka powierzchnia amortyzuje ruchy osoby śpiącej obok, dzięki czemu każdy będzie miał zagwarantowany komfortowy sen.

Rzetelne testy konsumenckie potwierdzają niezwykłość materaca Sensit. To odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania w kwestii materacy i gwarancja zdrowego i wygodnego wypoczynku.