Pages Navigation Menu

Kiedy wybrać sprężyny bonellowe?

Rodzaje materacy sprężynowych

Materace sprężynowe dzielimy na 2 rodzaje – kieszeniowe i bonellowe. Obecnie najczęściej wybieranymi przez klientów są materace pocket. Plusów przemawiających za takimi materacami jest wiele – indywidualne działanie sprężyn i punktowe uginanie powierzchni materaca zapewnia stabilność powierzchni, a dodatkowe profilowanie strefowe jeszcze bardziej podnosi właściwości ortopedyczne. Czy w związku z tym należy całkowicie zapomnieć o sprężynach bonellowych? Oczywiście, że nie 🙂

Jakie zalety ma materac bonellowy?

formatka_bonell Materace-Dla-CiebieŁączone szeregowo sprężyny bonellowe też maja swoje zalety i w niektórych przypadkach mogą się okazać bardzo dobrym wyborem. Materace tego typu działają powierzchniowo, co oznacza pod wpływem nacisku ugina się ich większa powierzchnia. Ciężar rozkładany jest równomiernie na sąsiednie sprężyny, dzięki czemu żadna ze nich nie jest przeciążona. Taka konstrukcja sprawia, że to jeden z najbardziej trwałych i najmniej zawodnych wkładów w materacach 🙂 Sprężyny mają kształt klepsydry, a na m/2 znajduje się 108 sztuk sprężyn.

Materace bonellowe działają również progresywnie. Oznacza to, że im większy ciężar na nie działa tym mocniej mu przeciwdziałają. Zapobiega to zbyt mocnemu zapadaniu w powierzchnię materaca.

Kto powinien zdecydować się na materac bonellowy?

Najważniejszą kwestią przy materacach tego typu jest ich przeznaczenie. Dla kogo więc nadają się materace bonellowe? Ze względu na jednolitą, bezstrefową powierzchnię to bardzo dobry wybór dla starszych dzieci – tych w wieku szkolnym i młodzieży. Dzieciom nie polecamy materacy z podziałem na strefy, ze względu na wzrost. Są jeszcze za niskie i strefy rozmijają się z ciałem dziecka, co może być nawet szkodliwe. Idealnie sprawdzą się natomiast właśnie takie modele jak materac bonellowy Afrodyta czy materac bonellowy Dionizos 🙂 Jednolity, wytrzymały wkład spokojnie posłuży kilka lat, a dodatek komfortowych pianek zapewni optymalny stopień miękkości. Osobnikom trochę starszym, czyli nastolatkom również ten typ materaca może odpowiadać. Jeśli łóżko często służy jako kanapa polecamy modele takie jak materac bonellowy Hestia czy materac bonellowy z lateksem Temida.

Taki materac może być używany również przez osoby dorosłe. Jeśli nie zmagamy się z bólami kręgosłupa i mamy ograniczony budżet można śmiało polecić materac bonellowy memory z kokosem Atena, materac bonellowy kokos z lateksem Hekate czy materac bonellowy z kokosem Artemida. To bardzo trwałe modele w ekonosleeping-1311784_1920micznej cenie 🙂 Trzeba jednak zaznaczyć, że ten typ wkładu materaca nie nadaje się dla dwóch osób. Przy użytkowaniu przez dwie osoby łączenie sprężyn i powierzchowne działanie będą powodować falowanie materaca. Dla pary zdecydowanie lepszą propozycją są materace kieszeniowe.

Przed zakupem materaca warto pomyśleć o kilku czynnikach. Po przeanalizowaniu potrzeb może się okazać, że materac bonellowy będzie bardzo dobrym wyborem 🙂 Zapraszamy na naszą stronę Materace dla Ciebie.