Pages Navigation Menu

LATEKS – sojusznik kręgosłupa

Pianka lateksowa to materiał niezwykle elastyczny i trwały. Lateks powstaje na bazie mleczka kauczukowego i posiada doskonałe właściwości ortopedyczne. Idealnie dopasowuje się do ciała podpierając kręgosłup. Jest odporny na odkształcenia, dzięki czemu materace wykonane z lateksu bardzo szybko wracają do swojego pierwoMaterace Dla Ciebie - latekstnego kształtu. Ponadto lateks ma właściwości antyalergiczne. Pianka lateksowa może być zarówno dodatkiem do materaca jednak równie dobrze radzi sobie sama. Nie potrzebuje żadnych dodatków, żeby tworzyć dobry materac.

Przy pierwszym kontakcie materace lateksowe wydają się miękkie. To za sprawą bardzo dużej elastyczności. Jednak, gdy się położymy, ciężar ciała rozłoży się równomiernie i materac doskonale dopasuje się do sylwetki i podpiera. Pianka lateksowa często jest dodatkiem do materacy sprężynowych jak Eris, czy Horus jak też piankowych takich jak Tanatos, Sensit bądź Nike. Dodatek lateksu w tego typu materacach sprawia, że powierzchnia staje się bardzie sprężysta i sam materac zyskuje dużo lepsze właściwości ortopedyczne. Pianka lateksowa znacznie także poprawia komfort wypoczynku niwelując sztywność innych pianek czy spstar_lateks Materace-Dla-Ciebierężyn.

Materace w całości lateksowe jak Brizo,  są natomiast niezwykle elastyczne. Niemalże idealne wśród całej materacowej gamy. Reagują natychmiast do każdej zmiany pozycji snu od razu podpierając kręgosłup. W swojej czystej postaci sprawdza się idealnie ze stelażami regulowanymi.

Przy produkcji materacy z reguły stosuje się mieszaninę lateksu syntetycznego z naturalnym. Idealne połączenie to 80% lateksu syntetycznego i 20% lateksu naturalnego. Takie rozwiązanie sprawia, ze materac jest odpowiednio sprężysty. Jednak istnieją też materace wykonane ze 100% lateksu naturalnego – Li. Są one niezwykle elastyczne i posiadają doskonałe właściwości antyalergiczne.

Lateks ze względu na swoje dobroczynne właściwości jest stosowany także w materacaMaterace-Dla-Ciebie brizoch dziecięcych, np. Baby Comfort. Zapewnia on należyte podparcie dla wrażliwego, dziecięcego kręgosłupa. A dla dzieci nieco starszych materace lateksowe Astrea.

Istotną zaleta pianki lateksowej jest także jej perforowana powierzchnia. Pionowe nacięcia na powierzchni materaca sprawiają, ż posiada on doskonałą wentylację. Materace lateksowe są doskonałym wyborem nie tylko ze względów ortopedycznych, ale także antyalergicznych. Pianka lateksowa zapobiega gromadzeniu się kurzu i roztoczy.

Lateks znalazł także swoje zastosowanie w poduszkach. Dla osób preferujących spanie na boku – poduszka Ossa. Dla wiercipiętów poduszka o klasycznym prostokątnym kształcie – Star Lateks.  Dzięki swojej elastyczności bardzo dobrze podpiera głowę i odcinek szyjny kręgosłupa. Poduszkę, podobnie jak materac należy dobrać do własnych preferencji. A właściwy wybór poduszki i materaca zapewni nam komfortowy i wygodny sen.