Pages Navigation Menu

Ona i on – jaki materac dla pary?

Dobór odpowiedniego materaca to nie lada problem. Trzeba się nachodzić, naoglądać, poczytać, sprawdzić na czym nam się wygodnie leży. Niewiele osób wie od razu czego chce. Taki zakup dla jednej osoby to wyzwanie, a co dopiero, gdy musimy kupić materac, który będzie odpowiadał nie tylko nam, ale i naszemu partnerowi? Tutaj pojawia się problem.

Materace Dla Ciebie - penelopa i odyseuszOwszem, jednym z rozwiązań jest zakup dwóch oddzielnych materacy. Wydawałoby się, że jest to najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Otóż, nie zawsze. Może nam chociażby przeszkadzać powstała przerwa pomiędzy materacami, albo zdarzy się tak, że będą się one różniły wysokością. To mało komfortowe uczucie.

Istnieje jeszcze inna, warta rozważenia opcja – materac o dwóch stopniach twardości. Mamy tu na myśli takie modele, które są stworzone specjalnie, z myślą o parach – na takim materacu każdy ma swoją indywidualnie dopasowaną do potrzeb połówkę. Jedna strona materaca będzie miększa – zwykle dla osoby lżejszej, druga zaś twardsza.

Ciekawym rozwiązaniem jest materac Penelopa i Odyseusz. Już sama nazwa wskazuje na to, że jest to model przeznaczony dla dwojga. To materac posiadający jedną połowę o średniej twardości, a drugą zaś twardą. Zatem jeśli kobieta waży, np. 65 kg, zaś jej partner, np. 90 kg, to ten materac będzie doskonałym rozwiązaniem kwestii komfortowego snu. Posiada on wkład ze sprężyn kieszeniowych. Dzięki temu każda z nich działa indywidualnie, materac ugina się tylko w punktach nacisku. Każdy użytkownik tego materaca, będzie posiadał swoją niezależną połowę, czyli mówiąc krótko – nie będziemy odczuwali ruchów osoby wiercącej się obok. Poza tym obustronnie materac został obudowany pianką wysokoelstyczną. To bardzo wytrzymały i przewiewny komponent, a przy tym bardzo elastyczny i idealnie dopasowujący się do kształtu ciała.

Osoby lżejsze także znajdą coś dla siebie. W przypadku, gdy jedno z nas waży, np. 56 kg, zaś drugie 70 kg warto pokusić się o zakup jednego z dwóch materacy. Pierwszym z nich jest Kaja i Tezeusz, drugim natomiast Reja i Kronos. Co je różni? Wysokość. Kaja i Tezeusz ma 19 cm wysokości, Reja i Kronos zaś 15 cm. Oba wykonane są w całości z pianki wysokoelastcznej HR. Jedną połowę mają miękką, a drugą średniotwardą. To materace bardzo elastyczne i doskonale dostosowujące się do kształtu ciała. Idealnie podpierają kręgosłup sprawiając tym samym, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Przy tym są także niezwykle wytrzymałe na odkształcenia, zaś struktura pianki zawierająca miliony otworków zapewnia bardzo dobrą wentylację materaca.

Wszystkie trzy materace opisane powyżej są doskonałym rozwiązaniem, gdy nie chcemy kupować dwóch osobnych materacy, ale każde z nas lubi spać na innej powierzchni i nikt nie chce się poświęcić. Wszak każdy chce się dobrze wyspać, a niewygodny materac może stać nam tu na przeszkodzie. Zatem warto pójść na kompromis i zdecydować się na opcję materaca o dwóch twardościach.