Pages Navigation Menu

Materac z Pianki lateksowej? Jaki Materac Piankowy Wybrać dla Najlepszego Snu?

Z jakiej pianki materac wybrać? Czy pianka lateksowa jest najlepsza? To pytanie często zadaje wielu internautów, którzy podczas poszukiwać swojego nowego modelu starają się dowiedzieć jak najwięcej o istniejących opcjach. Łatwo można się przekonać, że na rynku materacy lateks jest materiałem o zupełnie unikatowych właściwościach. Dla kogo będzie to odpowiedni materac i na jakie inne rodzaje materacy warto zwrócić uwagę?

Materac piankowy – czym się wyróżnia?

Naturalne surowce są w modzie! Z tego względu rosnącą popularnością w świecie materacy cieszą się modele z pianki lateksowej. Często zadawanym przez naszych klientów pytaniem jest to, który model jest lepszy: materac piankowy czy lateksowy? Na wstępie wyjaśnijmy sobie zatem jedną rzecz! “Materac lateksowy” również jest materacem piankowym! Wyszukiwane hasło jest pewnym skrótem myślowym, wynikającym zapewne z faktu, iż pianka lateksowa wyróżnia się na tle innych pianek wykorzystywanych w produkcji materacy.

Współczesne materace piankowe, tworzone z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, to produkty cieszące się sympatią i zaufaniem naszych klientów. Zapewniają komfortowy sen, a ze względu na swoją sprężystość gwarantują prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego rozwiązania, jakim przez lata by materac sprężynowy bonellowy.

Jakie materace piankowe są dostępne na rynku?

Jakie rodzaje materacy piankowych możemy znaleźć w naszej ofercie? Posiadamy szeroką ofertę produktów o zróżnicowanych właściwościach – z pewnością znajdziesz w naszym sklepie model dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Za najbardziej podstawowe komponenty w materacu uznawane są pianki poliuretanowe. Pianka poliuretanowa jest tania i dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, nie należy jednak do najbardziej wytrzymałych materiałów. Lepszym wyborem może okazać się pianka wysokoelastyczna. Co wyróżnia piankę wysokoelastyczną? Posiada ona znacznie lepszą cyrkulację powietrza oraz jest komponentem wyjątkowo trwałym i odpornym na odkształcenia. Jest ona częstym wyborem pośród klientów o wyższej masie ciała.

Nasi klienci często pytają również o piankę termoelastyczną. Jest to szczególny rodzaj komponentu, który dopasowuje się do sylwetki pod wpływem jej ciężaru i ciepła. Materace z pianką termoelastyczną idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, daje także wyjątkowe uczucie komfortu i wrażenie przyjemnego “zapadania się” w materac.

Czym wyróżniają się materace z pianki lateksowej?

Czym w takim razie wyróżnia się materac piankowo-lateksowy, że zapisał się w świadomości użytkowników jako niemalże osobna kategoria produktu? Można śmiało powiedzieć, że w przypadku materacy z pianki lateksowej mamy do czynienia z produktami typu premium.

Sprężysta warstwa lateksu pozwala ciału użytkownika zachować odpowiednią pozycję w trakcie snu. Modele z pianką lateksową są także zalecane dla alergików – posiadają bowiem właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Nie imają się ich roztocza, a wilgoć szybko odparowuje, co ułatwia dbanie o higienę materaca.

Zaletą materaca lateksowego jest także jego przewiewność: modele z lateksem gwarantują lepszą cyrkulację powietrza niż inne rodzaje materacy. A zatem szczególną uwagę powinny na nie zwrócić osoby preferujące spanie w niższych temperaturach oraz osoby zmagające się z problemem nadmiernej potliwości. Warto też wiedzieć, że lateks jest komponentem bardzo trwałym – nie ulega deformacjom i wytrzyma długie lata użytkowania, dbając o dobre samopoczucie swojego właściciela

Jakie materace z pianką lateksową są godne uwagi?

Przekonała Cię przewiewność lateksu i zastanawiasz się, które modele z pianką lateksową zapewnią Ci optymalną jakość snu? Pośród najpopularniejszych modeli w naszym sklepie wymienić można materac Brizo o twardości H2 oraz model Cyklop. Są to przewiewne i elastyczne materace, które cechuje najwyższa jakość wykonania i wysoka wytrzymałość.

Materace z pianki lateksowej – wady

Czy materac z pianki lateksowej ma jakieś wady? W sumie to wskazać można jedną, która dla wielu osób będzie dość znacząca: jest stosunkowo drogi. No cóż – materac lateksowy, taki jak na przykład model Brizo, to produkt wysokiej jakości, który zapewni komfortowy i zdrowy sen nawet w przypadku najbardziej wymagających użytkowników. Cena jego zakupu może jednak niektórych odstraszać, choć zawsze powtarzamy, że inwestycja w dobry materac jest jednocześnie inwestycją we własne zdrowie.

Czy materac lateksowy dla dziecka to dobry pomysł?

Czy materac lateksowy dla dzieci to dobry wybór? Rodzice często myślą właśnie o wyborze materaca z pianką lateksową dla swoich pociech. Jako że modele z warstwą lateksu doskonale dopasowują się do ciała i są hipoalergiczne, to wręcz doskonale sprawdzą się do łóżek niemowląt, dzieci i nastolatków (przykładem modelu polecanego dla najmłodszych użytkowników jest Krasnoludek). Jedynym minusem, o którym wspomnieliśmy powyżej, jest to, że zakup materaca z pianką lateksową może wiązać się z nieco wyższym wydatkiem.

Materac lateksowy czy sprężynowy dla par?

Czy warto zdecydować się na materac z pianką lateksową w przypadku łóżka małżeńskiego? Jak najbardziej! Materac z pianki lateksowej jest doskonałą propozycją dla par, które chcą uzyskać optymalny komfort snu, a jednocześnie nie są przekonane do zalecanych materacy kieszeniowych.

Lateks jest jedyną pianką, która posiada wysoką elastyczność punktową, zbliżoną do tej osiąganej w materacach kieszeniowych. Z tego względu pianka lateksowa może zapewnić wygodę snu obydwu partnerom i doskonale sprawdzi się w łóżkach małżeńskich. Modelem, który warto wybrać do łóżek dwuosobowych jest Brizo.

materace-lateksowe-oferta-materace-dla-ciebie