Pages Navigation Menu

Materace do stelaży regulowanych

Komfortowy sen nam nie wystarcza? Od materaca oczekujemy jeszcze czegoś więcej? W łóżku nie tylko śpimy, ale i wypoczywamy – w chwili relaksu z książką, czy dobrym filmem? 🙂 Nic nie zapewni większego komfortu jak łóżko ze stelażem regulowanym, najlepiej regulowanym elektrycznie jak stelaż Taida. Za pomocą kilku przycisków na pilocie możemy ustawić sobie najwygodniejsze, najbardziej optymalne ułożenie sylwetki. Brzmi idealnie prawda? 🙂

Jeśli zamierzamy inwestować w komfort wypoczynku i zamierzamy inwestować w taki stelaż musimy pamiętać, że będziemy potrzebowali do niego odpowiedniego materaca. Odpadają materace sprężynowe – są sztywne i nie będą współpracować z takim stelażem. Po drugie, próba zginania materaca sprężynowego skończy się jego uszkodzeniem, które nie podlega reklamacji. To użytkowanie produktu niezgodnie z przeznaczeniem. Do stelaży należy dobrać materac piankowy.

Idealnie ze stelażem regulowanym będzie współpracować materac lateksowy. Lateks to bardzo sprężysta i elastyczna pianka, która idealnie dopasowuje się nie tylko do ciała, ale i do stelaża. Ma doskonałe właściwości ortopedyczne, jest również antyalergiczny. Do wyboru mamy lateksowy materac miękki H1 Eirene, średniotwardy Briozo H2 i twardy materac Brizo H3. Alternatywą dla lateksu są materace z pianki wysokoelastycznej HR. To materiał trwały i sprężysty. Zapewnia stabilne oparcie oraz doskonałą wentylację materaca. Dla osób lżejszych polecamy model średniotwardy materac Mojry albo Cortona H2. Dla tych trochę cięższych twardy materac Cortona H3. Dla niezdecydowanych materac o dwóch różnych twardościach H2 i H3 Mossel. Ciekawą propozycją jest materac łączący piankę wysokoelastyczną HR z lateksem – model o twardości H2 Tanatos.

Oczywiście nie zapominamy o materacach termoplastycznych 🙂 Pianka memory to jeden z najbardziej komfortowych materiałów – zapewnia idealne dopasowanie do ciała, wspomaga regenerację mięśni i dotlenienie organizmu. Świetnie sprawdzą się w duecie ze stelażem regulowanym modele takie jak miękki materac H1 Ceres, średniotwardy materac Lucca H2, czy materace twarde jak Lucca H3 i materac Keto z profilowaną pianką memory 🙂 W materacu Keto dolna warstwa pianki jest również specjalnie ponacinana właśnie z myślą o przystosowaniu materaca do stelaży regulowanych. Dzięki temu zabiegowi materac łatwiej się zgina i lepiej współpracuje ze stelażem regulowanym.

Każdy z zaproponowanych modeli jest inny i wyjątkowy. W poszukiwaniu modelu idealnego dla nas zapraszamy na naszą stronę i do naszych sklepów.