Pages Navigation Menu

Materace kieszeniowe – czyli jakie?

Materace kieszeniowe od dłuższego czasu cieszą się niegasnącą popularnością i rosnącym zainteresowaniem klientów. Coraz szersze grono osób odkrywa właściwości sprężyn kieszeniowych, przekonując się o ich wpływie zarówno na komfort snu, jak i na zdrowie kręgosłupa. Co warto wiedzieć o materacach kieszeniowych? Na jaki konkretny model warto zwrócić uwagę?

Materace kieszeniowe - czyli jakie?

Materac kieszeniowy – co to znaczy?

Co oznacza materac kieszeniowy? Nowoczesne materace kieszeniowe różnią się od tradycyjnych materacy sprężynowych – czyli materacy bonellowych. Materace bonellowe posiadają konstrukcję opartą na sprężynach, które są ze sobą połączone. Konstrukcja materacy kieszeniowych jest zgoła inna. Opiera się ona na obecności sprężyn kieszeniowych, z których każda znajduje się w osobnym woreczku (kieszeni).

Kieszenie z osobnymi sprężynami powodują, że materac zyskuje wysoką elastyczność punktową (znacznie wyższą niż posiada materac piankowy). Dzięki temu materac reaguje na ciężar ciała użytkownika wyłącznie w miejscu nacisku. Dzięki temu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając anatomiczne podparcie dla kręgosłupa i relaksujący, komfortowy sen.

Różnice w materacach kieszeniowych

Czym różnią się między sobą materace kieszeniowe? Przede wszystkim – ilością zastosowanych sprężyn. W naszej ofercie można znaleźć:

Im więcej sprężyn znajduje się w materacy, tym wyższa jest jego elastyczność punktowa i tym samym materac lepiej dopasowuje się do kształtu ciała człowieka. Dlatego osoby z problemami z kręgosłupem i innymi dolegliwościami mogą rozważyć zakup materaca multipocket i luxpocket. Cena tych materacy jest niestety wyższa, niemniej jednak należy pamiętać, że jest to trwały produkt “na lata”, a dawane przez niego podparcie realnie przełoży się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie!

Materac pocket z podwójnym kokosem i lateksem Porto Alegre

Polecany materac kieszeniowy – najlepsze modele wyposażone w sprężyny kieszeniowe

Na jakie materace kieszeniowe warto zwrócić uwagę? W naszym sklepie znaleźć można szeroką ofertę modeli, pośród których kilka cieszy się szczególną popularnością i uznaniem naszych klientów.

  • Materac pocket Morfeusz – to czołowe materace kieszeniowe w naszej ofercie. Morfeusz to produkt o właściwościach ortopedycznych Jest to materac dwustronny: z jednej strony wypełniono go wytrzymałymi piankami poliuretanowymi (z tej strony materac ma mniejszą twardość H2, odpowiednią dla osób o wadze 60-80 kg), z drugiej umieszczona została utwardzająca mata kokosowa (z tej strony materac ma twardość H3 i jest odpowiednia dla osób o wadze od 80 do 110 kg). Model Morfeusz dostępny jest w dwóch wariantach – dostępna jest także wersja materaca Morfeusz Plus, która wzbogacona została o dodatkową warstwę pianki poliuretanowej.
  • Materac pocket Zeus – to kolejny świetny materac pocket (272 sprężyny na m2 umieszczone w oddzielnych komorach).  To kolejny dwustronny model o dwóch różnych twardościach – z jednej strony materac posiada twardość H2 (na wagę użytkownika 60-80 kg), z drugiej – H4 (dla użytkowników ważących powyżej 100 kg).Strona o podwyższonej twardości H4 posiada podwójną (2 cm) warstwę kokosa.
  • Materac pocket Nemezis – w tym materacu również podstawę stanowi sprężyna kieszeniowa (272 sprężyny na m2), a wypełnienie stanowi mata kokosowa oraz pianka lateksowa. Lateks jest szczególną pianką, która nadaje materacowi dodatkowej sprężystości i elastyczności. Dodatkowo materac dostępny jest w wersji Nemezis Plus, która wzbogacona została o dodatkową warstwę pianki poliuretanowej. Materace Nemezis  również posiadają dwie twardości: z jednej strony jest to twardość H2 (na wagę użytkownika 60-80 kg), a z drugiej – H3 (dla osób o masie ciała 80-110 kg).
  • Materac multipocket Horus – jest to 7-strefowy materac kieszeniowy multipocket (508 sprężyn na m2), obustronnie wypełniony wysokiej jakości pianką lateksową FlexyLatex. Model ten, dostępny w twardości H3, został dodatkowo uzupełniony wkładem z maty kokosowej. Materace kieszeniowe Horus posiadają wysoką grubość wkładu materaca – wynosi ona aż 22 cm, co przekłada się na doskonałe podparcie i wysoki komfort snu. Model ten zalecany jest osobom o nieco wyższej masie ciała (dla osób ważących powyżej 80 kg), zwłaszcza mających problemy z kręgosłupem.
  • Materac Luxpocket Ksena – to 7-strefowy materac luxpocket posiadający aż 1000 sprężyn na m2. Z racji tego jest to produkt wysokiej jakości, o doskonałej elastyczności punktowej, której nie są w stanie osiągnąć żadne inne materace piankowe i kieszeniowe. Ten materac kieszeniowy posiada aż 20-centymetrowy wkład, uzupełniony o obustronną warstwę pianki lateksowej FlexyLateks, która doskonale uzupełnia działanie sprężyn i nadaje produktowi większej sprężystości i elastyczności. Tym materacem mogą zainteresować się osoby o masie ciała 60-80 kg, gdyż jest on modelem o obustronnej twardości H2.