Pages Navigation Menu

Materace z lateksu naturalnego.

Bolące plecy to zmora wielu z nas. Księgowi, informatycy, urzędnicy i wielu innych pracujących „za biurkiem”, jak również osoby pracujące fizycznie doskonale rozumieją co znaczy ból kręgosłupa. Każdego dnia nasze plecy są poddawane torturom, czy to przez osiomiogodzinne siedzenie, czy też nadmierne przeciążanie ich schylaniem się, czy dźwiganiem.

Materace Dla Ciebie - li H2Po całym dniu pracy powinniśmy w nocy regenerować siły i pozwalać kręgosłupowi na odpoczynek. Bardzo istotną rolę spełnia tu materac. Warto zainwestować w taki, dzięki któremu zdrowo się wyśpimy i odpoczniemy.

Bardzo dobrą inwestycją będzie materac z lateksu. I to nie byle jakiego, ale z lateksu naturalnego. Dlaczego? Żyjemy w dobie wszechobecnych alergii. Każdy z nas może się na coś uczulić. Trzeba zatem pamiętać, aby nie „dokładać” sobie miejsc, w których gromadziłyby się pleśń, kurz i drobnoustroje. A właśnie materace z lateksu naturalnego zapobiegają zbieraniu się takich „nieproszonych gości”, a co za tym idzie są antyalergiczne i antygrzybiczne.

Ale o bolących plecach była mowa, zatem wróćmy do temu. Lateks jest niezwykle elastyczny i sprężysty. Doskonale dostosowuje się do kształtu ciała i podpiera kręgosłup, błyskawicznie reagując na każdą zmianę pozycji. Dzięki temu kręgi, ściśnięte po całym dniu intensywnej pracy, będą miały możliwość rozprostowania, a mięśnie przykręgosłupowe rozluźnienia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa materace z lateksu naturalnego, są to materace Li. Jeden jest miękki (H1), drugi zaś średniotwardy (H2). Ich konstrukcja sprawia, że stanowią doskonałe podparcie dla obolałych pleców. Ponadto posiadają także podział na tak zwane 7 stref twardości, czyli profilowanie powierzchni, dzięki czemu jeszcze lepiej dostosowują się do anatomicznej budowy ciała.

Naturalny lateks zapewnia także idealną cyrkulację powietrza w materacu. To również bardzo wytrzymały produkt, odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Dzięki swoim właściwościom lateks jest z powodzeniem stosowany w profilaktyce ortopedycznej, a jego dobroczynne działanie zapewnia zdrowy i komfortowy sen. To także doskonałe rozwiązanie dla par, albowiem lateks charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością powierzchniową – ugina się tylko w miejscu nacisku. Do tego jego powierzchnia nie przenosi drgań. Nie odczuwa się ruchów drugiej osoby – możemy sobie na nim słodko spać nawet u boku wiercipięty.

Pamiętajmy, że ważną rolę w materacu odgrywa również pokrowiec jaki do niego dobierzemy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo całą gamę różnego rodzaju pokrowców. Zwróćmy uwagę na ich skład, im więcej naturalnych dodatków tym lepsza przepuszczalność powietrza. Ma to niebagatelne znaczenie nie tylko dla samego materaca, ale i dla naszego zdrowia, a na tym nie warto oszczędzać.