Pages Navigation Menu

Materace nawierzchniowe – rodzaje i zastosowanie

 Na stare wysłużone, niewygodne, źle wybrane sofy, wersalki czy materace można stosować rożnego rodzaju materace nawierzchniowe po to aby zmienić i poprawić powierzchnie na której śpimy.

 W przypadku nierównych sof i wygniecionych wersalek najlepiej użyć materaca nawierzchniowego Arles – zbudowanego z maty kokosowmaterace-nawierzchniowe Meterace-Dla-Ciebieej i pianki memory bądź Ate – z maty kokosowej i pianki lateksowej. W tej konfiguracji sztywna mata kokosowa wyrówna i usztywni stara zniszczona powierzchnie. Odseparuje nasze ciało od niewygodnej, wygniecionej wersalki czy sofy a miękka elastyczna pianka znajdująca się w górnej części materaca nawierzchniowego zapewni odpowiednie dopasowanie materaca do naszej sylwetki, zniweluje ucisk i w znacznym stopniu podniesie komfort snu. Materace nawierzchniowe piankowo-kokosowe są bardzo uniwersalne ze względu na dwie różne strony o różnych twardościach, można je dowolnie układać na łóżku w zależności od naszych aktualnych potrzeb, kokosem do góry – twarda sztywna powierzchnia, lub pianka do góry – miękka elastyczna powierzchnia. Materace nawierzchniowe mogą też posiadać wkład ze specjalnych sprężyn kieszeniowe stretchpocket o punktowym działaniu jak model Bursa.

W przypadku źle wybranego materaca, który okazał się po czasie nie wygodny a jest jeszcze w dobrym stanie i nie mamy co z nim zrobić można go zmodyfikować przy użyciu materaca nawierzchniowego. W zależności jaki efekt Materace-Dla-Ciebie 14chcemy uzyskać stosuje się rożne konfiguracje materacy nawierzchniowych. Materace nawierzchniowe sprawdza się w wielu przypadkach. Jeśli na posiadany przez nas materac jest nam:

Za twardo – w celu zmiękczenia stosuje w pełni piankowe materace: z pianki lateksowej Leto lub z pianki memory Taleja, lub ze sprężyn stretchpocket jak Itanos – łączący piankę memory z lateksem.

Za miękko – materac możemy utwardzić za pomocą materaca zrobionego z maty kokosowej Iaso, takie rozwiązanie mocno utwardzi nasz obecny materac, jako rozwiązanie pośrednie bardzie uniwersalne można użyć materaca nawierzchniowego kokosowo-piankowego jak wspomniany wcześniej Arles czy Ate.

Za nisko – kiedy okazuje się, że nasz dotychczasowy materac jest za niski i nie pasuje do nowej ramy łózka lub ciężko nam z niego wstać. W takiej sytuacji może pomóc materac nawierzchniowy z pianki poliuretanowej Ados, który możemy włożyć pod nasz materac, dzięki czemu powierzchnia na której śpimy podniesie się wyżej i nie zmieni swoich Materace Dla Ciebie - hydrogelwłaściwości.

Za gorąco – da osób nie lubiących spać w ciepłym łóżku polecane są materace nawierzchniowe piankowe z natryskiem hydrożelu jak Arkania i Achaja. Hydrożel powoduje że materac nie kumuluje ciepła, daje przyjemne uczucie chłodu.

Przy zakupie materaca nawierzchniowego warto zwrócić uwagę na jego pokrowiec, na rynku dostępnych jest wile tkani z których szyte są pokrowce. Warto wybrać taki który w składzie będzie miał dużo naturalnych włókien takich jak bawełna czy włókno bambusowe, dzięki temu materac będzie przewiewny i zachowa świeżość. Dzięki materacom nawierzchniowym przy relatywnie niewielkim wydatku, możemy znacznie poprawić swój komfort snu. Mała rzecz a wielka zmiana. Zapraszamy do naszych salonów.