Pages Navigation Menu

Materace piankowe

Materace piankowe są najpopularniejszymi materacami ze względu na ich wypełnienie w postaci pianki poliuretanowej, która nadaje materacowi właściwości antyalergicznych i sprawia, że są bardzo przewiewne. Materac piankowy jest bardzo prosto zbudowany i odporny na wszelkie odkształcenia, dzięki czemu staje się wyjątkowo trwały.

Materace tego typu w porównaniu do sprężynowych lepiej amortyzują ruch. Ich wypełnienie sprawdza się w profilaktyce odleżynowej osób z urazami czaszko-mózgowymi, reumatyzmem, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów oraz po złamaniach kończyn. Twardość materaca piankowego można bez większego problemu dopasować do własnych potrzeb.

Dzięki możliwości modyfikacji wkładu materaca piankowego przez dodanie maty kokosowej lub pianki memory, nabiera on właściwej twardości. Kokos nadaje twardości oraz wpływa na podwyższenie stopnia przewiewności materaca, a pianka z „pamięcią kształtu” błyskawicznie dopasowuje się do kształtu ciała osoby reagując na temperaturę ciała i nacisk przez nie wywierany.

Połączenie tych dodatkowych warstw w materacu sprawia, że niwelowane są miejsca nadmiernego ucisku, co zapewnia zdrowy, komfortowy sen.