Pages Navigation Menu

Multipocket, pianka i kokos – super trio.

Standardowy materac sprężynowy typu pocket zawiera 272 sprężyny na metr kwadratowy. Jednak, aby był bardziej elastyczny powinien posiadać więcej sprężyn. Może Materace Dla Ciebie - horusbyć to np. materac typu multipocket, posiadający 508 sztuk sprężyn na metr kwadratowy. Jednak wielu osobom wydaje się, że przez takie rozwiązanie materac staje się zbyt miękki. Faktem jest, że małe sprężyny są bardziej elastyczne, stąd takie nasze wrażenie. Niemniej jednak można się z tym „uporać”! Właściwie wystarczy wybrać taki materac, który pod warstwą pianki będzie wzbogacony o matę kokosową.

Dla przykładu. Kusi nas materac Herakles posiadający formatkę multipocket i do tego obustronnie po 4 cm lateksu. Ale, no właśnie pojawia się to uczucie, że może jednak jest zbyt miękki. Przypomnijmy, że posiada on twardość H2 (średniotwardy). Dobrym rozwiązaniem może się tutaj okazać materac Horus. Pod warstwą lateksu umieszczono w nim, matę kokosową, która go wzmacnia oraz utwardza. W przeciwieństwie jednak do typowych materacy twardych będzie on posiadał większą elastyczność, gdyż lateks będzie dostosowywał się do kształtu ciała, natomiast kokos sprawi, że nie będziemy aż tak odczuwać sprężystości wynikającej z zastosowania mniejszych sprężyn o zwiększonej liczbie.

Podobnie ma się sprawa z materacem Laila. Ten z kolei będzie posiadał piankę termoaktywną, zaś pod nią warstwę kokosu. W swojej budowie jest nieco podobny do materaca Hypnos z tą jednak różnicą, że z obu stron posiada te same warstwy, a dodatkowo pianka memory ma aż pięć centymetrów. Tutaj będzie działał nie tylko nacisk wywierany przez nasze ciała, ale i temperatura, pod wpływem której zastosowana pianka będzie się jeszcze lepiej dopasowywała do naszej sylwetki, podpierając kręgosłup i wprowadzając nas w błogi stan odprężenia.

Trzecim materacem multipocket wzbogaconym nie tylko o piankę, ale i o kokos jest Feniks. Tutaj z kolei zastosowano piankę wysokoelastyczną HR. Jest ona niezwykle wytrzymała, a przy tym elastyczna i przewiewna. Podobnie jak poprzednicy i ten materac obustronnie jest zbudowany tak samo. Pod 4 cm pianki HR znajduje się mata kokosowa.

Po co w ogóle ten kokos? Jak już zostało wspomniane – ma on za zadanie wzmocnić i utwardzić materac. Dodatkowo odprowadza wilgoć i jest doskonałym wyborem dla alergików. Wszystkie trzy przedstawione tu materace będą idealne nie tylko dla miłośników twardych powierzchni, ale i dla osób ceniących sobie komfort snu i wygodę. Dzięki zastosowaniu w nich formatki multipocket o zwiększonej liczbie sprężyn na metr kwadratowy (aż 508 sztuk) są niezwykle elastyczne. Przez co, będą się idealnie dostosowywały do kształtu ciała, co dodatkowo zostało wzmocnione poprzez ułożenie sprężyn w 7 stref twardości. Ponadto zastosowane w nich komponenty są tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie ten jeden jedyny materac o unikalnych właściwościach.Materace Dla Ciebie - laila

Co jeszcze przemawia za tymi materacami? No dobrze, zatem aspekt finansowy. Wszystkie trzy zostały objęte promocją, dzięki czemu ich cena jest bardzo przystępna. Zatem w zasadzie każdy z nas może sobie pozwolić na „odrobinę luksusu”. Podsumowując. Pianki, czyli lateks, memory i pianka wysokoelastyczna dostosują się do naszego ciała podtrzymując je, każda z nich posiada nieco inne właściwości i wrażenie z leżenia na nich jest inne. Zatem wniosek? Trzeba się na materacu kłaść, żeby mieć punkt odniesienia. Po drugie kokos materac utwardzi, a zastosowany pod pianką zniweluje uczucie zapadania się. Po trzecie zaś – sprężyny, więcej, bo 508 szt./m² – są bardziej elastyczne, ułożone w 7 stref i doskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. I po czwarte – obustronność. Po obu stronach materacy zastosowane te same komponenty. Zatem bez względu, na którą stronę je przewrócimy będziemy się cieszyć niezwykłym komfortem.