Pages Navigation Menu

Czy nakładki ochronne to tylko fanaberia?

Nowy materac został już wybrany i zakupiony. Odpowiedni stopień twardości, sprężystość – wszystko tak jak chcieliśmy. Oczywiście, mamy nadzieję, że większość z kupujących zdecydowała się wybrać do salonu, aby przymierzyć się do kilku modeli. A miła obsługa pomogła w wyborze tego najlepszego modelu w odpowiednim pokrowcu. Materac wybraliśmy świadomie, więc już cieszymy się na samą myśl o wszystkich błogo przespanych nocach. Warto jednak w tym momencie zainteresować się jeszcze jednym zakupem, który ułatwi nam dbanie o nasz nowy materac. Chodzi o specjalne nakładki ochronne na materac.

Materace Dla Ciebie - roztocze2Takie ochraniacze są bardzo praktyczne i spełniają dwie funkcje. Po pierwsze chronią materac, a właściwie pokrowiec przed zabrudzeniem. Powinni o tym wiedzieć wszyscy rodzicie i posiadacze czworonogów, które upodobały sobie spanie w naszym łóżku. Samo prześcieradło nie ochroni dostatecznie przed wszystkimi brudnymi łapkami. Zwłaszcza w takich sytuacjach pokrowiec trzeba regularnie czyścić. Co jednak zrobić jeśli posiadamy materac w rozmiarze 160×200, albo większy, który zazwyczaj do pralki się nie zmieści? Co chwila biegać z pokrowcem do pralni? Takie rozwiązanie nie brzmi jednak zbyt zachęcająco. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć właśnie taką nakładką. Są one bardzo praktyczne – bez problemu zmieszczą się do pralki, a możliwość prania w wysokich temperaturach pomoże pozbyć się roztoczy i bakterii. A to brzmi dobrze. Przecież nikt nie chciałby spać w tak nieprzyjemnym towarzystwie. Dodatkowo chronią one również materac przed zamoczeniem. Dzięki wodoodpornej barierze nasz materac jest chroniony i nawet wypadek w postaci wylanej herbaty, wody, czy soku nie jest już taki straszny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest między innymi Ochraniacz na materac Danika, wykonany w 80% z bawełny. Tkanina stanowi połączenie wysokiej jakości materiału frotte oraz specjalnej, nieprzemakalnej membrany PVC. Można go prać w temperaturze do 95°C oraz sterylizować do 121°C. Ochraniacz jest mocowany za pomocą mocnej gumki na rogach materaca, więc nie będzie się przesuwał.

Drugim pomysłem jest ochronne prześcieradło z gumką Gaba, które jest połączeniem tradycyjnego ochraniaczana materac i ozdobnego, praktycznego prześcieradła. Wykonane zostało z tkaniny jersey, w skład, której wchodzi 40% bawełny, 40% poliestru oraz 20% poliuretanu. Materiał doskonale przepuszcza powietrze, stanowiąc równocześnie wodoodporną barierę przeciwko roztoczom i bakteriom. Dzięki praktycznej gumce ułatwiającej zakładanie prześcieradła, nakładka nie przesuwa się po materacu. Produkt świetnie dopasowuje się do materacy o wysokości do 10 cm. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla dzieci mających problem z nocnym moczeniem. A w tym wypadku ważne jest częste pranie produktu. Ochraniacz jest wytrzymały i świetnie znosi pranie w temperaturze do 60°C.

Dla najmłodszych przeznaczony jest podkład higieniczny Kabala. Ten wodoodporny produkt stanowi barierę przeciw roztoczom i bakteriom oraz uciążliwym zabrudzeniom materaca. Doskonale się sprawdzi w łóżeczkach niemowlęcych i dziecięcych. Można go prać w temperaturze do 90°C, a także sterylizować do 120°C. Produkt nie wymaga prasowania a wykonany jest w 80% z bawełny i w 20% z poliestru z dodatkową dolną powłoką z PVC. Świetnie zabezpieczy też powierzchnię dziecięcego materaca ochraniacz dziecięcy na materac Tola. Jest naturalny iMaterace Dla Ciebie - gaba bezpieczny dla skóry. W 80% składa się z bawełny – produkt ten stanowi doskonałe połączenie materiału frotte oraz specjalnej nieprzemakalnej membrany PVC. Nawet jeśli dziecko ma problem z nocnym moczeniem, wilgoć nie przesiąknie do wnętrza materaca. Jest łatwy do stosowania – praktyczne gumki mocują go na rogach materaca, ochraniacz się nie przesuwa a prany w temperaturze do do 95°C oraz sterylizować do 121°C ochroni naszą pociechę przed roztoczami, bakteriami i innymi szkodliwymi mikroorganizmami.

Takie ochraniacze pozwolą nam rozwiązać problemy z utrzymaniem materaca w czystości. To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza dla wszystkich alergików. Higiena snu jest bardzo ważna sprawą, w którą warto zainwestować. Takie nakładki chronią materac przed wszelkiego rodzaju płynami, roztoczami oraz zabrudzeniami. Wszystkie posiadają certyfikat Öko-TEX Standard 100 – TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA. Utrzymanie czystości i higieny naszego materaca przestaje być problemem, dzięki odpowiednim produktom, dostępnym w nasze ofercie. Nie są to duże koszty, a przynoszą wiele korzyści i inwestycja bardzo szybko się zwróci.