Pages Navigation Menu

Naturalne dodatki w materacach

Materace naturalne – to jedna z najbardziej pożądanych cech wśród klientów. Tylko co to w praktyce oznacza? To już nie dla wszystkich jest jasne. Zatem przybliżymy dziś kwestię wartościowych komponentów materaca.

Brizo Materace-Dla-CiebieJednym z najbardziej zaskakujących, ale przy tym naturalnych materiałów jest … lateks. To surowiec powstały w wyniku wulkanizacji mleczka kauczukowego. W dużej mierze materace lateksowe składają się z mieszaniny lateksu syntetycznego (80%) i naturalnego (20%), doskonałym przykładem są tutaj materace Astrea i Brizo. Aczkolwiek nie oznacza to, że wszystkie materace lateksowe są stworzone na bazie takiej mieszanki. W bogatej ofercie materaców znajdziemy również i takie, które zostały zbudowane w całości ze 10%% naturalnego lateksu, jak materac Li. Lateks naturalny jest najbardziej wartościowym surowcem. Jest niezwykle wytrzymały, a przy tym także elastyczny. Doskonale dopasowuje się do kształtu niemalże natychmiast reagując na każdą zmianę pozycji snu. Jego właściwości powodują, że jest używany do produkowania materaców o właściwościach ortopedycznych. Jakby tego było mało, lateks posiada także doskonałe właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Hamuje rozwój pleśni i roztoczy, a tym samym jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Komponentem, któremu nie można zarzucić braku naturalności jest wełna owcza spotykana w materacach typu lato/zima, np. Hebe lub Euros. Wełna owcza jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich narzekających na zimno. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym daje uczucie ciepła, zatem będzie idealna na mroźne, zimowe noce. Materace Dla Ciebie – 1Dodatkowo jest także materiałem o właściwościach antyalergicznych.

Kokos, a w zasadzie mata kokosowa jest kolejnym, naturalnym komponentem stosowanym przy produkcji materaców. Jej zasadniczą funkcją jest usztywnienie powierzchni materaca, zatem spotkamy ją przede wszystkich w materacach twardych, takich jak Cyklop, Tyche czy Hektor. Zapobiega powstawaniu odkształceń na powierzchni materaca i wzmacnia całą konstrukcję. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobra cyrkulacją powietrza oraz odprowadza wilgoć z materaca. Jej włókna zostały poddane „lateksowaniu” co powoduje, że jest elastyczna. To materiał bardzo higieniczny, idealny dla alergików.

Aby jednak dobrze wybrać materac najlepiej jest go sprawdzić, dlatego tez zapraszamy do salonów 🙂