Pages Navigation Menu

Ochłoda w upalne noce – materace z hydrożelem

Lato w pełni, największe upały zapewne dopiero przed nami, wtedy nawet noc nie przyniesie ukojenia, a nasze ukochane łóżko będzie niczym nagrzana słońcem pustynia. Na takie właśnie okoliczności stworzono hydrożel. To materiał o właściwościach desert-2227962_1920termoregulacyjnych. Reaguje on na temperaturę ciała obniżając ja o około 3°C co w efekcie daje przyjemne uczucie ochłody i orzeźwienia. Dobroczynne właściwości hydrożelu będą wybawieniem nie tylko w upalne noce, ale również wtedy, gdy zmagamy się z nadmiernym poceniem w czasie snu.

Jak wiele rewolucyjnych rozwiązań tak i hydrożel znalazł swoje zastosowanie w materacowym świecie. Stosowany jako warstwa dodatkowa w materacu znacznie poprawia komfort wypoczynku. Doskonały duet stanowi w połączeniu z pianką memory jak w materacu Zenja 3d, czy nawierzchniowym materacu Arkadia. Sama pianka visco idealnie dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury, otula sylwetkę dając przyjemne uczucie spania na puchu. Co wrażliwsze osoby mogą jednak na niej odczuwać ciepło, co latem nie każdemu może odpowiadać. I tu z ratunkiem przychodzi właśnie hydrożel i jego właściwości chłodzące. Połączenie hydrożelu z pianką memory możemy potraktować nieco na zasadzie materaców lato/zima – strona z hydrożelem będzie doskonała na lato, zaś pianka visco idealnie sprawdzi się zimową porą.

W przypadku osób o nadmiernej potliwości polecamy materac nawierzchniowy Achaja, który sprawdzi się niezależnie od pory roku. To połączenie lateksu z hydrożelem w ten sposób uzyskujemy maksymalny poziom przewiewności. Sam lateks jest tworzywem neutralnym pod kątem temperatury zaś jego perforowana powierzchnia zapewnia znakomitą wentylację. Dodatkowo bardzo dobrze dopasowuje się do ciała od razu reagując na każdą zmianę pozycji snu.

Sen odgrywa w naszym życiu niemałą rolę, dlatego też warto jest zwrócić uwagę na to na czym śpimy i odpowiednio dobrać materac do własnych potrzeb.