Pages Navigation Menu

Pocket, multipocket a luxpocket

Materace kieszeniowe od pewnego czasu robią prawdziwą furorę! I nie ma się co dziwić, gdyż dawany przez nie komfort użytkowania trudno porównać z jakimkolwiek innym materacem! Sprężyny kieszeniowe to idealny system dla wszystkich dbających o zdrowie kręgosłupa. Każda oddzielnie pakowana sprężyna działa indywidualnie, a to oznacza, że taki materac ugina się tylko w miejscu powstawania nacisku pod ciężarem ciała. Sprawia to, że na powierzchni materaca uzyskujemy wiele indywidualnych punktów podparcia, dzięki czemu materac idealnie dopasowuje się do naszego ciała (nawet w przypadku osób o wyższej wadze)!

Materace-Dla-Ciebie formatka_pocket

Duża ilość punktów podparcia ciała to nie wszystko. Modele kieszeniowe są często materacami 7-strefowymi. Co to oznacza? Ułożenie sprężyn w 7 stref twardości dodatkowo podnosi komfort wypoczynku. Materace na sprężynach pocket nie są jednak jednolite. Klasę materacy kieszeniowych określa ilość sprężyn na m². Oczywiście, im więcej sprężyn, tym większa wygoda snu, jednakże wraz ze wzrostem ilości sprężyn, wzrasta także cena materaca. A zatem co będzie lepsze w ostatecznym rozrachunku: sprężyny pocket czy multipocket?

Materace pocket czy multipocket?

Podstawowa formatka pocket (czyli standardowy materac kieszeniowy) składa się z 272 sprężyny na m². To dobre rozwiązanie. W przeciwieństwie do sprężyn bonellowych, materace sprężynowe kieszeniowe oferują elastyczność punktową, a nie powierzchniową. Sprężyny nie są ze sobą połączone, więc żadna pod wpływem ciężaru nie ciągnie za sobą sprężyn sąsiednich. Każda sprężyna to osobny punkt podparcia. Dobrze dopasowują się do ciała, podpierają plecy i nie wydają irytujących, metalicznych dźwięków jak sprężyny bonellowe. Co więcej, na powierzchni materaca nie tworzy się dołek, więc taki materac mogą użytkować 2 osoby, bo wkład ze sprężyn pocket ogranicza odczuwanie ruchów drugiej osoby. Rekomendowane modele materacy pocket to Posejdon, Morfeusz oraz Tytan.

Materace multipocket – co to jest?

Materace-Dla-Ciebie Herakles

Bez wątpienia dużo wyższy komfort zapewnią nam materace o wkładzie ze sprężyn multipocket! W takim materacu znajdziemy już 508 sprężyn na m², co zdecydowanie przekłada się na komfort użytkowania! Większa liczba sprężyn to lepsze podparcie dla kręgosłupa. Więcej indywidualnych punktów nacisku zapewnia dużo dokładniejsze dopasowanie do ciała, większą elastyczność i stabilność powierzchni. Oznacza to, że nacisk na jedną sprężynę tylko w minimalnym stopniu działa na sprężyny sąsiednie, co znacznie podnosi jakość snu. To także lepsze rozwiązanie dla par niż zwykły materac pocket, bo większa liczba sprężyn lepiej amortyzuje ruchy partnera. Dodatkowo materace multipocket, w przeciwieństwie do zwykłych pocketów, zawsze posiadają obustronne warstwy dodatkowe i to w większej ilości. Znajdziemy w nich obustronną piankę lateksową o grubości 4 cm (materace Herakles i Horus), a nie 2 cm jak w materacach pocket. W modelu Perseusz czy Laila dostaniemy obustronną 5 cm warstwę pianki memory, a nie taką o grubości 2 cm. Te materace z wyższej półki w porównaniu do pocketów teraz są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Materace luxpocket, czyli optymalny komfort snu

Najwyższą klasę wśród materacy kieszeniowych stanowią te o wkładzie ze sprężyn luxpocket. W nich znajduje się aż 1000 sprężyny na m²! To synonim najwyższego komfortu, idealne dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Taki wkład to doskonała opcja dla par. Dzięki takiemu zagęszczeniu punktów podparcia na materacu luxpocket nie będziemy odczuwać nawet najgwałtowniejszych obrotów i podskoków partnera.

Spanie u boku wiercipięty wreszcie przestanie być koszmarem. Tak drobne i gęsto ułożone sprężyny zapewnią perfekcyjne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Czy tak jest naprawdę? Oczywiście, oto dowód – sprężyny działają według zasady, im większy ciężar ciała na nie działa, tym mocniej ten ciężar wypierają. Stąd wrażenie wypierania, kiedy leżymy na materacu kieszeniowym. Wystarczy podstawowa matematyka, aby udowodnić, że nacisk, jaki ciało wywiera na pojedynczą sprężynę, jest znacznie większy w przypadku 272 sprężyn niż przy 508 sprężynach. Jeśli w materacu tych sprężyn będzie 1000 na m², wrażenia wypierania nie poczujemy. Ciężar na jedną sprężynę jest tak mały, że leżąc na takim materacu, poczujemy się jak na drogim materacu piankowym. Co dodatkowo zagwarantują obustronne, grube warstwy dodatkowe w postaci np. lateksu jak w materacu Ksena czy pianki memory w materacu Hefajstos. To idealne połączenie najwyższego komfortu i trwałości, którym możemy się już cieszyć za bardzo przystępną cenę jak na produkt tej jakości.