Pages Navigation Menu

Pocket, multipocket a luxpocket

Sprężyny kieszeniowe to idealny system dla wszystkich dbających o zdrowie kręgosłupa. Każda oddzielnie pakowana sprężyna działa indywidualnie, a to oznacza, że taki materac ugina się tylko w miejscu powstawania nacisku. Ułożenie sprężyn w 7 stref twardości doMaterace-Dla-Ciebie formatka_pocketdatkowo podnosi komfort wypoczynku. Materace na sprężynach pocket nie są jednak jednolite. Klasę materacy kieszeniowych określa ilość sprężyn na m². Podstawowa formatka pocket składa się z 272 sprężyny na m². To dobre rozwiązanie. W przeciwieństwie do sprężyn bonellowych mamy tu elastyczność punktową, a nie powierzchniową. Sprężyny nie są ze sobą połączone, więc żadna pod wpływem ciężaru nie ciągnie za sobą sprężyn sąsiednich. Dobrze dopasowują się do ciała i podpierają plecy. Na powierzchni materaca nie tworzy się dołek, więc taki materac mogą użytkować 2 osoby, bo wkład ze sprężyn pocket ogranicza odczuwanie ruchów drugiej osoby. Dobrze sprawdzi się np. materac Hypnos, Eros czy Morfeusz.

Jednak dużo wyższy komfort zapewnią nam materace o wkładzie ze sprężyn multipocket! W takim materacu znajdziemy już 508 sprężyny na m²! Większa liczba sprężyn to lepsze podparcie dla kręgosłupa. Więcej indywidualnych punktów nacisku zapewnia dużo dokładniejsze dopasowanie do ciała, większą elastyczność i stabilność powierzchni. Oznacza to, że nacisk na jedną sprężynę tylko w minimalnym stopniu działa na sprężyny sąsiednie, co znacznie podnosi jakość snu. To także lepsze rozwiązanie dla par, bo większa liczba sprężyn lepiej amortyzuje ruchy partnera. Dodatkowo materace multipocket, w przeciwieństwie do zwykłych pocketów zawsze posiadają obustronne warstwy dodatkowe i to w większej ilości. Znajdziemy w nich obustronną piankę lateksową o grubości 4cm (materac Herakles i Horus), a nie 2cm jak w materacach pocket. W modelu Perseusz czy Laila dostaniemy obustronną 5cm warstwę pianki memory, a nie taką o grubości 2cm. Te materace z wyższej półki w porównaniu do pocketów teraz są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

Najwyższą klasę wśród materacy kieszeniowych stanowią te o wkładzie ze sprężyn luxpocket. W nich znajduje się aż 1000 sprężyny na m²! To synonim najwyższego komfortu, idealne dopasowanie do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Taki wkład to doskonała opcja dla par. Dzięki takiemu zagęszczeniu punktów podparcia na materacu luxpocket nie będziemy odczuwać nawet najgMaterace-Dla-Ciebie Herakleswałtowniejszych obrotów i podskoków partnera. Spanie u boku wiercipięty wreszcie przestanie być koszmarem. Tak drobne i gęsto ułożone sprężyny zapewnią perfekcyjne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Czy tak jest naprawdę? Oczywiście, oto dowód – sprężyny działają według zasady, im większy ciężar ciała na nie działa, tym mocniej ten ciężar wypierają. Stąd wrażenie wypierania, kiedy leżymy na materacu kieszeniowym. Wystarczy podstawowa matematyka, aby udowodnić, że nacisk jaki ciało wywiera na pojedynczą sprężynę jest znacznie większy w przypadku 272 sprężyn niż przy 508 sprężynach. Jeśli w materacu tych sprężyn będzie 1000 na m² wrażenia wypierania nie poczujemy. Ciężar na jedną sprężynę jest tak mały, że leżąc na takim materacu poczujemy się jak na drogim materacu piankowym. Co dodatkowo zagwarantują obustronne, grube warstwy dodatkowe w postaci np. lateksu jak w materacu Ksena czy pianki memory w materacu Hefajstos. To idealne połączenie najwyższego komfortu i trwałości, którym możemy się już cieszyć za bardzo przystępną cenę jak na produkt tej jakości.