Pages Navigation Menu

Poszukiwania materaca przez Internet, czyli opis a rzeczywistość

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Kiedy załatwiliśmy już wszystkie sprawunki i zapakowaliśmy wszystkie prezenty materace-dla-ciebie logomoże najwyższy czas pomyśleć o sobie 🙂 Może warto sprawić sobie prezent w postaci nowego materaca? Bo nic nie zapewni lepszego samopoczucia jak zdrowy sen. W dobie powszechnego Internetu coraz chętniej ułatwiamy sobie życie poprzez załatwianie wielu spraw online. Tak też jest w przypadku zakupów. Niestety czasami musimy liczyć się z tym, że sam opis produktu na stronie internetowej nie jest w stanie oddać w 100% jego właściwości. Właśnie z taką sytuacją możemy mieć do czynienia, gdy kupujemy materac przez Internet. Aby Państwu to ułatwić, zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika. Aby dokonać właściwego wyboru materaca i odpowiednio zinterpretować jego opis na stronie WWW musimy zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami. pocket materace-dla-ciebie

Po pierwsze rodzaje materacy. Oferta jest ogromna. Materace bonellowe, pocket, multipocket, luxpocket, piankowe, wysokoelastyczne, lateksowe, termoelastyczne, kontynentalne, nawierzchniowe. Wszystkie te materace różnią się między sobą budową i zastosowanymi komponentami. A od użytych materiałów zależą właściwości i twardość materaca. Stosuje się podziała twardości na 4 kategorie. Ale na każdym typie materacy te stopnie twardości są różnie odczuwane. Z tego też powodu musimy hr materace-dla-ciebieliczyć się z tym, że podana twardość materaca nie będzie odzwierciedlać w 100% stanu faktycznego. Przykładowo. Porównajmy ze sobą materace Klio i Posejdon. Materac Klio wykonano z pianki tapicerskiej. Jest to dość sztywny materiał, który w niewielkim stopniu dopasowuje się do ciała. Materac Posejdon natomiast posiada sprężyny kieszeniowe, które na nacisk działają punktowo, zatem powierzchnia materaca ugina się i dopasowuje w miejscu, w którym leżymy. Oba materace mają dokładnie taką samą twardość, czyli H2, ale jeżeli położymy się na nich to materac z pianki poliuretanowej, czyli Klio będzie wydawał się znacznie twardszy (i faktycznie jest znacznie twardszy) niż materac Posejdon. Co za tym idzie każdy z zastosowanych materiałów zachowuje się inaczej. Bazując na podanym przykładzie materac Klio jest średniotwardy wśród materacy piankowych, których zasadniczą częścią jest pianka poliuretanowa,Materace Dla Ciebie - lateks Posejdon zaś ma twardość H2 w grupie materacy typu pocket.

Zatrzymajmy się na chwilę przy różnego rodzaju piankach. Ustaliliśmy już, że każdy materiał zachowuje się inaczej. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa specyficzne rodzaje pianek – lateksową i termoaktywną. Między tymi dwoma komponentami jest zasadnicza różnica. Lateks jest bardzo plastycznym tworzywem, które reaguje na nacisk i od razu dopasowuje się do ciała. Przy pierwszym kontakcie tego typu materace wydają się dość miękkie, jednak gdy się położymy dopasują się odpowiednio do ciała. Pianka termoplastyczna zaś na początku może wydawać się twarda, jednak pod wpływem temperatury ciała memory_pianka Materace-Dla-Ciebiezaczyna mięknąć i przybiera kształt sylwetki, idealnie się do niej dostosowując. W rezultacie materace z tego typu pianką mogą (chociaż nie muszą) sprawiać wrażenie miększych aniżeli te z lateksem. Im jest więcej pianki memory tym materac jest miększy. Dodatkowo też pianka ta daje wrażenie otulenia a nawet lekkiego ciepła, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich zmarzluchów.

Bardzo popularne wśród klientów są materace z matą kokosową. To materiał naturalny pozyskiwany z łupiny orzecha kokosowego. Posiada właściwości antyalergiczne, odprowadza wilgoć z materaca i poprawia jego wentylację. Jednak decydując się na materac z dodatkiem maty kokosowej musimy pamiętać o podstawowej, najważniejszej funkcji tego materiału czyli UTWARDZENIU materaca. Np. materace piankowe z kokosem (jak Kalliope, Eos czy Cyklop) zawsze będą twardsze i sztywniejsze niż materace piankowe nie zawierające tego komponenty – jak wysokoelastyczny materac Mossel czy Keto. Pomimo oznaczenia tym samym stopniem twardości.

Wróćmy jeszcze na chwilę do twardości materaca. Pamiętajmy, że dobieramy ją do wagi, wedle zasady:

do 60kg – H1 miękkiMaterace Dla Ciebie - 2

60-80kg – H2 średniotwardy

80-110kg– H3 twardy

powyżej 110kg – H4 bardzo twardy

W przypadku osób o różnej wadze mamy kilka opcji:

• materac duo, czyli o dwóch różnych twardościach (np. Penelopa i Odyseusz)

• dwa osobne materace o różnej twardości

• jeden materac dobrany do wagi osoby cięższej

Źle dobrana twardość materaca nie pomoże nam, a jedynie może zaszkodzić. Nie kierujmy się tylko i wyłącznie opiniami innych. Mogą być one pewnym drogowskazem, jednak materac dobieramy dla siebie i to nasze preferencje i upodobania mają być na pierwszym miejscu. Prawda jest jednak taka, że aby móc wybrać materac najlepiej jest się na niego położyć i przekonać się na własnej skórze, czy model upatrzony w Internecie jest dla nas odpowiedni. Dlatego serdecznie zapraszamy do naszych salonów.