Pages Navigation Menu

Na problemy ze snem najlepsza jest ….. dieta

Bezsenność to zmora wielu z nas, z którą staramy się walczyć na różne sposoby: odpowiedni materac, stelaż, poduszka, wietrzenie sypialni, uprawianie sportu, a nawet i tabletki. Zdarza się jednak, że mimo wypróbowania tych wszystkich pomysłów wciąż mamy kłopoty ze snem. Coś nam umknęło, drobny, a jednak istotny szczegół. Cóż to Materace Dla Ciebie – zdrowy sentakiego? Odpowiedź jest bagatelnie prosta – dieta. Nie wystarczy bowiem pamiętać, o tym, że ostatni posiłek powinniśmy jeść 2 godziny przed snem. To oczywiście jest bardzo ważne, jednak równie istotne, jeśli nie ważniejsze jest także to co jemy. Tłuste potrawy, słodycze, czerwone mięso, alkohol, kawa – to wszystko sprawia, że nasz organizm pracuje na przyspieszonych obrotach, a tym samym my mamy kłopoty z zaśnięciem.

Ważne. Musimy pamiętać o tym, że przed snem nie wolno się objadać, ale to nie oznacza, że położenie się spać z pustym żołądkiem jest tu rozwiązaniem. Na około 2-3 godziny przed pójściem spać warto zjeść lekką kolację. Co to oznacza? A chociażby to, że nie należy jeść pieczonych oraz smażonych potraw, lub przynajmniej ograniczyć ich spożywanie. Nasz żołądek bardzo długo będzie musiał pracować, żeby je strawić, przez co będą w nim zalegały, a my będziemy się czuli ociężali. Jak już wspomnieliśmy czerwone mięso także nie jest naszym sojusznikiem w walce o dobry sen. Do tej niechlubnej grupy możemy także przypisać podroby, ser żółty, kawę, herbatę, napoje gazowane, słodycze (i tu z pewnością wielu zapłakało), alkohol czy tłuste produkty mleczne. Wiele z tych produktów jak na przykład kawa ma działanie pobudzające, zatem przed snem lepiej jest ich unikać.Materace Dla Ciebie – b_1_32738

Co zatem jeść? Wydawać by się mogło, że już nic nam nie zostało. A jednak wciąż mamy całkiem spory wybór.

Do grupy naszych sojuszników należą takie produkty jak kasza gryczana i jęczmienna, orzechy, płatki owsiane, kakao, soja, sezam, soki bogate w witaminę C, a także dania przygotowywane na parze lub gotowane i tu możemy spokojnie włączyć chude mięso i ryby.

Sen jest podstawą do naszego funkcjonowania w ciągu dnia. Dzięki niemu możemy pozostać skupieni na zadaniach, które musimy wykonać, ale też jeśli jesteśmy wyspani to łatwiej u nas o dobry humor, więc i tym samym dla otoczenia jesteśmy milsi. Dobrze zbilansowana dieta wpłynie korzystnie nie tylko na poprawę snu, ale i sylwetkę. Ba, drogie panie, zdrowy sen upiększa! Warto zatem zastanowić się nad zmianą nawyków żywieniowych. Bardzo często są one przyczyną bezsenności, zatem zanim sięgniemy po tabletki warto jest się zastanowić nad tym co jemy.