Pages Navigation Menu

Przewodnik po materacach nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe są bardzo specyficzne – pełnią funkcję nakładki, za pomocą której możemy zmodyfikować twardość i właściwości powierzchni spania. W zależności od potrzeb – nadając mu miękkości bądź twardości, zapewniając tym samym lepszy komfort snu. Idealnie sprawdzają się również jako nakładka na wersalkę czy kanapę wyrównując jej wszelkie mankamenty. Dzięki niemu śpimy na równej powierzchni o odpowiednim stopniu twardości i sprężystości. Materac nawierzchniowy to nieduży wydatek, a przy szerokim asortymencie jaki można znaleźć w naszej ofercie możemy dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb i osiągnąć pożądany efekt. Taka nakładka ma dużo praktycznych zastosowań, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca i możemy ją schować. Idealnie się sprawdzi również na wyjazdy pod namiot, jako dodatkowe spanie dla gości, czy nawet do ćwiczeń.

iasoWśród materacy nawierzchniowych, które mają za zadanie nadać twardości i wyrównać powierzchnię naszego spania najlepiej sprawdzą się nakładki z matą kokosową. Cechuje je bardzo wysoka wytrzymałość – są odporne na wszelkie odkształcenia oraz idealnie sprawdzą się dla alergików ze względu na swoje antyalergiczne i antygrzybiczne właściwości. W naszej ofercie materacy nawierzchniowych będą to: Iaso – bardzo twardy materac z 3cm maty kokosowej. To propozycja dla zwolenników najtwardszej powierzchni. Model Ate – średniotwardy materac z kokosu (1cm) i lateksu (2cm). Doda dodatkowo sprężystości punktowej naszemu materacowi. Arles – średniotwardy materac z kokosu (3cm) i pianki termoelastycznej (2cm), która pod wpływem temperatury, dopasuje się do ciężaru i kształtu naszego ciała.

Jeśli naszemu materacowi brakuje miękkości i sprężystości szczególnie polecamy nakładkę z lateksu Leto, którą cechuje wysoka sprężystość, niezrównane właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i ortopedyczne oraz wyjątkowa odporność na deformacje. Lateks zapobiega gromadzeniu się kurzy, roztoczy i grzybów, więc idealnie sprawdzi się dla alergików. Drugim takim materacem będzie nakładka z pianki termoelastycznej Taleja o właściwościach rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Pianka visco reaguje na nacisk i temperaturę naszego ciała, więc idealnie się dopasowuje zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa.

talejaDobrym rozwiązaniem jest również nakładka z wytrzymałej pianki poliuretanowej o średniej twardości Ados, która nadaje sztywności staremu materacowi czy wersalce wyrównując przy tym jej powierzchnię, ale też stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Jeśli chcemy delikatnie poprawić komfort przy minimalnych kosztach 🙂

Dla osób narzekających na przegrzewanie się i pocenie w nocy idealnym rozwiązaniem są nakładki z hydrożelem o właściwościach chłodzących. Model z lateksem Achaja oraz materac z pianką termoelastyczną Arkadia. Jest to idealne dopełnienie dla naszego materaca na lato. Wkład z hydrożelu obniża temperaturę naszego ciała, zapobiega potliwości i zapewnia uczucie świeżości.

Dla bardziej wymagających posiadamy w swojej ofercie również materace nawierzchniowe z formatką stretchpocket. To wyjątek wśród materacy nawierzchniowych ponieważ posiada wkład sprężynowy. Są to nakładki zawierające specyficzne sprężyny kieszeniowe o elastyczności punktowej i małej wysokości i zagęszczeniu 60szt. sprężyn/m2. Do wyboru mamy dwa takie modele – materac Bursa z obustronnym lateksem o średniej twardości. Oraz materac Itanos – lateksowy po jednej stronie, a po drugiej termoelastyczny, dzięki czemu mamy możliwość nadania naszemu materacowi dwóch twardości – z jednej strony H1, a po drugiej H2 i dopasowania powierzchni spania do potrzeb i okoliczności.

Wszystkie materace nawierzchniowe są wyposażone w zdejmowany pokrowiec, który można wyprać w pralce. Przy rozmiarach standardowych przysługuje również możliwość testowania materaca przez 30dni i sprawdzenia czy wybrany model spełnia nasze oczekiwania:)

Wybór materaca nawierzchniowego to idealny opcja kiedy nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszego materaca ale jeszcze nie planujemy jego wymiany. Nie warto się męczyć na niewygodnej powierzchni. Sprawdzą się również kiedy posiadanie łóżka jest poza naszym zasięgiem i chcemy wyregulować twardość i powierzchnię spania niewygodnej kanapy czy sofy. Zakup takiej nakładki będzie idealnym rozwiązaniem, która nie obciąży naszego portfela, a pozwoli się cieszyć zwiększonym komfortem snu. Zachęcamy do odwiedzania naszych salonów, gdzie pomożemy w doborze idealnego materaca nawierzchniowego.