Pages Navigation Menu

Sposoby na nocne skurcze mięśni

Błogi sen przerwany rwącym bgodzina--zegar Materace-Dla-Ciebieólem w łydce lub stopie. Znacie ten koszmar? Nocne skurcze mięśni bywają bardzo uciążliwe i często, nawet długo po ich ustąpieniu odczuwamy nieprzyjemne pulsowanie będące groźną zapowiedzią, że to jeszcze nie koniec.Skąd w ogóle biorą się takie skurcze? Jak sobie z nimi radzić? Dziś spróbujemy na to odpowiedzieć.

Jedną z przyczyn tych nieprzyjemnych dolegliwości może być za małe nawodnienie organizmu, czyli mówiąc krótko zbyt mała ilość spożytych przez nas płynów. Po drugie – źle zbilansowana dieta. Jesz szybko i byle co? Nie lubisz warzyw, za to ociekające tłuszczem frytki są nieodłącznym elementem każdego dnia? Czas zmienić nawyki żywieniowe. Nie od dziś wiadomo, że nieodpowiednia dieta ma zły wpływ na nasze zdrowie. Między innymi może się przyczyniać właśnie do występowania nocnych skurczy mięśni. Ciężko Ci się przestawić z tłustego, niezdrowego jedzenia na warzywa, owoce i kasze? Pomocne może być wspomnienie tego nieprzyjemnego bólu, który wyrywa Cię w nocy ze snu.

Ale, żeby nie było, że tylko dieta i nic więcej, są jeszcze inne przyczyny bolesnych skurczy mięśni. Między innymi jest materace Dla Ciebieto zbyt wielki wysiłek fizyczny, a także odchudzanie za pomocą, np. środków przeczyszczających, ponieważ w ten sposób zaburzamy gospodarkę wodno-elektrolitową. Również niedobór witamin i minerałów nie będzie nam sprzyjał. Co prawda istnieją liczne suplementy, które mogą nam pomóc w dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dziennej dawki tych niezbędnych substancji, jednak pamiętajmy, że żadne środki farmakologiczne nie zastąpią bogactw znajdujących się w warzywach i owocach – naturalnego magnezu, potasu i żelaza oraz wszelkich witamin.

Drogie Panie, niestety z przykrością musimy donieść, że także całodniowe chodzenie w butach na wysokim obcasie może prowadzić do tego, że w nocy nagle dopadnie Was skurcz w łydce.Naszym wrogiem może być także wielogodzinne siedzenie. Samych przyczyn może być wiele, a i zdarza się, że nocne skurcze mięśni atakują osoby mogącMaterace Dla Ciebie – Bezsennośće poszczycić się nienagannym zdrowiem.

Co jednak zrobić, gdy ten skurcz nas dopadnie? Na początek trzeba rozmasować bolące mięśnie. Pomocne może być także rozciąganie. Wystarczy w pozycji siedzącej chwycić palce u stóp, a następnie spróbować wyprostować nogę. Ćwiczenia rozciągające mogą nam także pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych nocnych skurczy.

W nocy zbawienny może także okazać się dobrze dobrany materac, który odciąży mięśnie i zrelaksuje. W jego wyborze z pewnością pomogą wskazówki na naszej stronie internetowej materace-dla-ciebie.pl Jeżeli jednak ani ćwiczenia, ani zmiana diety nie pomagają. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak udać się po pomoc do lekarza.