Pages Navigation Menu

Chwila relaksu – czyli jak sprawić, by nasze łóżko było maksymalnie komfortowe

 

Po tygodniu ciężkiej pracy chyba każdy z nas marzy o tym, żeby się zrelaksować i odpocząć. Pierwsze skojarzenie jakie wielu z nas się nasuwa – wreszcie się wyśpię! Ciepła kołderka, puszysta poduszka, kubek gorącej herbaty i dobra książka – oto recepta na relaks w zimowe wieczory. Aby jednak ten wypoczynek faktycznie można było zaliczyć do udanych Materace-Dla-Ciebie filiżanka-kawy-z-dużą-ilością-piany-i-za-książki_1286-77warto zadbać o jeszcze kilka ważnych detali 🙂

Po pierwsze – materac. Odpowiednio dobrany pod kątem wzrostu, wagi, alergii i dolegliwości bólowych kręgosłupa – to podstawa. Ważne, aby odpowiednio się uginał pod naciskiem ciała i dawał optymalne podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu mięśnie, które przez cały dzień podtrzymują nasz kręgosłup będą mogły w nocy wypocząć i się zregenerować. Aby uzyskać pożądany efekt warto jest zwrócić uwagę na komponenty materaca. Pianki takie jak lateks, czy popularna pianka termoaktywna idealnie dopasują się do ciała, dając mu stabilne oparcie, a tym samym zagwarantują nam komfortowy sen.

Doskonałymi przykładami będą tu materace lamorenoteksowe jak model Brizo, czy wysokoelastyczne z pianką memory Keto czy składający się ze wszystkich tych trzech doskonałych pianek (wysokoelastyczna HR, memory i lateks) – materac Sensit.

No dobrze, ale jak zapewnić sobie komfort wypoczynku, gdy w łóżku czytamy książkę lub oglądamy telewizję? Skomplikowane konstrukcje z poduszek, aby tylko uzyskać odpowiednio wysokie podparcie pleców, a przy tym, żeby nic nie piło, nie uciskało, żeby było miękko i wygodnie? Cóż, łatwiejszym rozwiązaniem będą stelaże z regulacją zagłówka bądź zagłówka i podnóżka. Mogą być regulowane ręcznie, jak np. Makary lub regulowane elektrycznie jak Taida. W obu przypadkach możemy szybko i prosto ustawić zagłówek pod kątem, który nam najbardziej odpowiada. Dodatkową zaletą obu tych stelaży jest możliwość regulacji podnóżka. Elastyczne listwy w tych stelażach i ich duże zagęszczenie sprawia również, że sam materac ma odpowiednie wsparcie, dzięki czemu nie będzie narażony na powstawanie odkształceń.

Materace Dla Ciebie - taidaAby dopełnić wizję relaksu idealnego ważne są także akcesoria – cieplutka kołdra z wypełnieniem z puchu gęsiego (Notte Neve) i mięciutka, puszysta poduszka to zestaw idealny, który nas otuli i ogrzeje. Wisienką na torcie, która nie tylko dodatkowo dogrzeje, ale też może stanowić dekoracje jest koc (np. Moreno czy Wenus) – wzorzysty, lub jednobarwny. Cieplutki, mięsisty, otulający z pewnością podniesie komfort cieplny do maksimum.Idealny relaks gwarantowany 😉