Pages Navigation Menu

Czas pokaże

Niejednokrotnie jest tak, że nie możemy się doczekać, kiedy wreszcie pierwszy raz będziemy mogli się we własnej sypialni położyć na Materace-Dla-Ciebie 13naszym nowym materacu. Co oczywiście jest jak najbardziej wskazane, jednak czasami po pierwszych kilku nocach nachodzą nas wątpliwości, czy dobrze wybraliśmy. Kładąc się na materacu w sklepie ogarnęło nas uczucie odprężenia i błogości, a po pierwszej nocy wcale tego nie czuliśmy! Jak to tak! Może pomylili się przy wysyłce i dostałem nie ten materac? Może materac jest źle zrobiony albo sprzedawca zamówił inny niż chciałem? A może po prostu wybór okazała się nietrafiony, a moje odczucia w salonie były krótkotrwałe? Nie należy jednak wpadać w panikę i od razu pędzić do sklepu czy dzwonić w sprawie zwrotu czy wymiany. Powód zazwyczaj jest jeden – organizm przyzwyczaja się do powierzchni, na której śpimy. To kwestia przyzwyczajenia . Nawet sobie nie zdajemy sprawy ale zwykle każdy z nas ma swój rytuał snu – automatycznie zasuwamy rolety, kładziemy telefon na nocnej szafce czy wreszcie po zgaszeniu światła układamy się zazwyczaj w tej samej pozycji.

Należy chodzić wyprostowanym. To wie każdy, jednak czasami kiedy wstajemy po długotrwałym siedzeniu – np. po skończeniu pracy przy komputerze odczuwamy ból kiedy staramy się wyprostować. Ma to swoje medyczne uzasadnienie i działa podobnie jak spanie na nowym materacu. W ciągu dni – podczas pracy, zwłaszcza jeśli jest siedząca, ale również w czasie prowadzenia samochodu czy robienia zakupów – inaczej Materace-Dla-Ciebie lateksowymówiąc w ciągu całego aktywnego dnia, przestrzenie między kręgowe ulegają przemieszczeniu i zaśnięciu. Podczas dnia tego nie odczuwamy, skupiając uwagę na innych istotnych kwestiach jakie tego dnia mamy załatwić. Odczuwamy to dopiero w nocy, kiedy możemy zwolnić trochę tempo i skupić się wreszcie na sobie. Kiedy leżymy no dobrze dobranej powierzchni kręgosłup wreszcie ma okazję powrócić do swojego naturalnego ułożenia. Przestrzenie międzykręgowe prostują się, co niestety, czasami jest procesem nie przyjemnym.

Warto się jednak pomęczyć kilka dni. Zwykle organizm potrzebuje 2-3 tygodni do przyzwyczajenia się do nowej powierzchni i co może się wydać absurdalne do właściwej pozycji podczas snu. Wszyscy chcielibyśmy aby już w pierwszej chwili leżenia na nowym materacu znikły nękające nas bóle kręgosłupa. Niestety, zwykle nabywamy się problemów z bólami pleców przez długi czas, tak samo ich leczeni musi chwilę trwać.