Pages Navigation Menu

Czworonożny pupil i łóżko

Kto na nasz widok okazuje największą radość? Kto darzy nas wielką, bezwarunkową miłością? Kto wreszcie jest naszym najwierniejszym i najbardziej oddanym przyjacielem? Na te pytania można odpowiedzieć krótko – pies. Dla miłośników zwierząt oczywistym jest, że pies to członek rodziny i tak też powinien być traktowany. Bardzo często pozawalamy naszym czworonożnym przyjaciołom spać w naszym łóżku. To jednak budzi wśród niektórych dog-1517133_1280wątpliwości. Wiele osób obawia się, że może być to niewychowawcze lub, że psia sierść może przyczyniać się do alergii. Na pewno nie jest to dobry sposób na wychowanie zwierzaka. Każdy, niezależnie od tego czy to człowiek, czy pies musi mieć swoje miejsce i przestrzeń do spania. Patrząc jednak na to z drugiej strony, to jeśli dzielenie przestrzeni z naszym pupilem nie stanowi dla nas przeszkody to czemu nie.

Zajmijmy się jednak kwestiami zdrowia i higieny snu. Zanim pozwolimy, aby nasz czworonożny przyjaciel zawładnął naszym łóżkiem upewnijmy się w kilku kwestiach. Po pierwsze – alergie, czy na 100% jesteśmy od nich wolni. Po drugie – kwestia bezsenności. Jeżeli komuś trudno zasnąć w nocy, kręci się i nawet liczenie owiec nie pomaga to musimy być świadomi, że pies nam tego nie ułatwi. Po trzecie – miejsce. Zapraszając psa do spania w naszym łóżku musimy się przygotować na to, że nawet najmniejszy piesek świata zdominują większą część materaca, dla nas pozostanie minimum przestrzeni.

Upewniając się w kwestii zdrowia musimy także zwrócić uwagę na zdrowie naszego psa. Szczepienia, badania na obecność pasożytów czy grzybicy – to zarówno dla dobra naszego pupila, jak i nas samych.

Właściciele czworonogów powinni również pamiętać o swoich pupilach przy wyborze materaca. Przede wszystkim powinny być to materace, na których nie będzie powstawał efekt falowania na powierzchni, tak abyśmy się wyspali memory Materace-Dla-Ciebiemimo wiercącego się psiaka 🙂

Zatem dobrze sprawdzą się materace ze sprężynami kieszeniowymi, jak np. Halia, Horus czy Eris. Tego typu sprężyny uginają się punktowo w miejscu występowania nacisku. Ciekawym rozwiązaniem będą także materace z dodatkiem pianki termoaktywnej, jak Laila, Sensit czy Lucca. Pianka memory reaguje na temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła mięknie i idealnie dopasowuje się tam, gdzie leżymy, więc żaden wiercipięta nie zakłóci nam snu.

Istotną kwestią jest również utrzymanie odpowiedniej higieny materaca. Zwróćmy więc uwagę na odpowiedni dobór pokrowca, najlepiej, aby był przeznaczony do prania w wysokiej temperaturze, jak pokrowiec Medicott. Ten konkretny materiał zawiera w swoim składzie aż 75% bawełny, dzięki czemu zapewnia idealną wentylację dla wkładu materaca, a ponadto można go prać w 60 stopniach. Pamiętajmy również o tym, żeby jak najczęściej odkurzać i wietrzyć materac, w ten sposób pozbędziemy się sierści i kurzu, które mogłyby stanowić pożywkę dla roztoczy.

Najważniejsze jednak, abyśmy wcześniej dobrze przemyśleli swoją decyzję. Nasz pupil szybko przyzwyczai się do wygodnego łóżka i nie mamy co liczyć na to, że w razie zmiany naszej decyzji szybko się odzwyczai.