Pages Navigation Menu

Czy wysokość materaca ma znaczenie?

12

Idealna wysokość materaca

Wybierając się na poszukiwanie naszego nowego materaca wyobrażamy sobie zazwyczaj imponujący, gruby materac sprawiający wrażenie drogiego i ekskluzywnego. Już sam widok materaca o wysokości 22 – 26 cm zaprasza do wypróbowania, ponieważ często kojarzymy wysoki materac z komfortem. Ale, czy tak jest w rzeczywistości? Często to wrażenie się potwierdza, jednak grubość materaca nie jest właściwym wyznacznikiem jego klasy. Dzisiaj wszystko na temat wysokości materaca.

materace-oferta-materace-dla-ciebie

Materace wielowarstwowe dla Twojej wygody

W większości przypadków wysokość materaca świadczy o jego klasie. Zazwyczaj taki materac ma wiele warstw, które budują jego wysokość. Np. materac luxpocket memory Hefajstos oprócz sprężyn luxpocket (1000 sztuk na m²) zawiera obustronną 5-centymetrową warstwę pianki memory. Dlatego ma 24 cm wysokości. Model multipocket memory z kokosem Laila jest jeszcze wyższy, bo oprócz sprężyn multipocket (508 na m²) zawiera jeszcze 2 dodatkowe obustronne warstwy – 1 cm kokosu i 5 cm pianki Visco. Jego wysokość to aż 26 cm. Jednak niekwestionowanym rekordzistą w wysokości wkładu jest materac wysokoelastyczny Cortina Visco Lux średniotwardy! Ten grubas ma zawrotne 27 cm : ) Zawdzięcza to trzem warstwom pianek – 5 cm memory, 8 cm HR i 12 cm HR w podstawie. To naprawdę najwyższa klasa komfortu warta każdej złotówki.

Jeśli uznamy, że wysokość miała być wyznacznikiem komfortu bezkonkurencyjny jest materac kontynentalny z lateksem Hermes. Zbudowany został z 3 różnych materacy, a jego wysokość sięga 57 – 60 cm! I tutaj trzeba przyznać, że nie tylko wyglądają imponująco, ale są niezwykle wygodne.

Czy grubość materaca ma znaczenie?

Jednak pamiętajmy, że grubość wkładu materaca nie ma decydującego znaczenia co do jego jakości. Czasami te idealne wcale nie wyróżniają się wzrostem. Np. materac lateksowy Brizo twardy ma tylko 16 cm. I wcale nie świadczy to o jakimś braku. Absolutnie! To wspaniały, ortopedyczny materac wysokiej klasy. Zbudowany z wystarczającej ilości lateksu, żeby zapewnić niebywałą wygodę w rozsądnej cenie. Dla porównania – wyglądający bardziej imponująco materac piankowy memory Erato Plus ma 20 cm wysokości, ale większość tego materaca stanowi pianka poliuretanowa – boMaterace Dla Ciebie - altea aż 16 cm. Nie ma więc porównania co do klasy materaca lateksowego.

Wysokość materaca – na co zwracać uwagę?

Oczywiście przed zakupem materaca warto zwrócić uwagę na jego wysokość. Czasami materac wysoki jest konieczny – kiedy dobieramy materac do łóżka o wysokiej burcie. Materac musi odpowiednio wystawać ponad bok łóżka. Przy głębokiej burcie łóżka niski materac jest wykluczony. Z drugiej strony trzeba zaznaczyć, że czasami zbyt wysoki materac również może stanowić problem. Jeśli łóżko posiada niski przednóżek za wysoki materac będzie ponad niego wystawać, co daje bardzo nieestetyczny efekt. Właściciele łóżek z pojemnikiem na pościel również powinni patrzeć na wysokość materaca. Często im grubszy materac tym cięższy – bo zawiera więcej warstw i materiałów. A za ciężki materac może utrudnić podnoszenie stelaża, kiedy trzeba się dostać do pojemnika. Wysokość materaca nie jest więc adekwatnym wyznacznikiem jego klasy, ale przed zakupem dobrze rzucić na nią okiem.