Pages Navigation Menu

Co nam daje hydrożel?

Nastała wyjątkowo ciepła wiosna, a wielkimi krokami zbliża się jeszcze cieplejsze, upalne wręcz lato. Dla większości z nas to niewątpliwy powód do radości. Więcej słońca sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, jak i też zdrowsi. Niektórzy jednak borykają się z poważnym problemem związanym z dusznymi, gorącymi nocami. Tak wysoka Materace Dla Ciebie - isatemperatura sprawia, że trudno zasnąć nawet przy otwartych oknach, a i klimatyzacja bywa wówczas zawodna. Doprowadza to do tego, że nadmiernie się pocimy, co zdecydowanie pogłębia uczucie dyskomfortu.

Borykanie się z problemem nadmiernego pocenia się wcale nie musi być równoznaczne z bezsennością. W dzisiejszych czasach i na to są sposoby! Rozwiązaniem jest hydrożel! To materiał posiadający właściwości chłodzące. Stosowany jest jako dodatkowa warstwa w materacach i poduszkach. Jego unikatowe właściwości sprawiają, że obniża on wykrytą temperaturę ciała o około 3°C, tym samym ją regulując. Nadaje także przyjemnego uczucia świeżości i orzeźwienia, oraz poprawia przewiewność i wspomaga dotlenienie organizmu. Co ważne, hydrożel gwarantuje utrzymanie niższej temperatury przez wiele godzin w czasie snu! Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z nadmiernym poceniem się w nocy. Jeszcze całkiem niedawno materiał ten miał swoje zastosowanie jedynie w łóżkach wodnych, dziś w zasadzie każdy z nas może śmiało korzystać z jego zbawiennych wręcz właściwości.

Materace wzbogacone hydrożelem są zbudowane w systemie lato/zima. Strona letnia zapewnia wszystkie niezbędne właściwości, konieczne do komfortowego snu o tej porze roku.Pianka hydrożelowa po pierwsze (jak już wspomnieliśmy) ochładza ciało, po drugie – odpręża mięśnie podczas snu oraz stanowi idealne podłoże, ponieważ równomiernie rozkłada nacisk, a tym samym zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa.

Jeśli posiadany przez nasz materac jest jeszcze dobry, a męczą nas w nocy upały doskonałym rozwiązaniem są materace nawierzchniowe zawierające ten innowacyjny komponent. Nie musimy od razu wymieniać materaca. Taką cienką nakładkę stosujemy na materac w ciepłe miesiące i możemy spokojnie zasnąć. Gdy natomiast zrobi się chłodniej wystarczy ją zdjąć i schować, żeby sobie spokojnie czekała na kolejny letni sezon.

Kolejnym pomysłem na zastosowanie hydrożelu są poduszki. Zapewniają miłe ochłodzenie, a dzięki anatomicznemu kształtowi równomiernie rozkładają nacisk idealnie podpierając szyjny odcinek kręgosłupa. Dzięki niej mięśnie nie będą się napinać, a my obudzimy się rześcy i zrelaksowani.

Jak widać pianka hydrożelowa to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić w perspektywie zbliżającego się lata. Wszak błogi, zdrowy sen jest bezcenny.