Pages Navigation Menu

Dla każdego coś dobrego, czyli mała wycieczka po materacowej krainie

Z czym kojarzy Ci się określenie „błogi sen”? Z wygodnym łóżkiem, a uściślając z wygodnym materacem. A który materac będzie zatem najwygodniejszy? Ilu ludzi tyle opinii, dlatego teraz przedstawiamy, dla ułatwienia wyboru, ściągę z różnych rodzajów materacy.

Materace Dla Ciebie - nike plusDla ceniących proste, a przy tym i niedrogie rozwiązania – klasyczne materace piankowe. Ich podstawowym budulcem jest blok pianki poliuretanowej. Ze względu na zastosowane w nich dodatki mogą mieć różną twardość. W tej grupie materacem miękkim będzie np. Erato, ze względu na zastosowanie dodatkowej warstwy pianki termoaktywnej. Piankowym materacem średniotwardym jest między innymi Nike wzbogacony o warstwę lateksu. Natomiast wszystkich miłośników twardych materacy uszczęśliwi Kalliope posiadająca dodatek w postaci maty kokosowej.

Stosunkowo niedrogimi materacami są także materace bonellowe, przy czym warto pamiętać, że ze względu na swoją elastyczność powierzchniową są one dobrym rozwiązaniem dla jednej osoby. Raczej do pojedynczych łóżek, lub kiedy bierzemy pod uwagę zakup dwóch pojedynczych materacy do jednej ramy łóżka.

Osoby ceniące sobie komfortowe oraz ekonomiczne rozwiązania z pewnością zadowolą materace typu pocket. Dzięki indywidualnemu zapakowanym sprężyn w oddzielne kieszonki, materac ugina się tylko w miejscu, w którym powstaje nacisk. Zatem nawet jeśli obok nas leży wiercipięta nasz sen pozostanie niezakłócony. W tej grupie wybór jest ogromny. Zróżnicowany zarówno pod względem twardości, dodatków jak i ilości sprężyn na m². Warto zwrócić uwagę na materace typu multipocket jak Laila czy Herakles, bądź też luxpocket jak Hefajstos czy Ksena. Duże zagęszczenie sprężyn sprawia, że materac doskonale pracuje, dostosowując się idealnie do naszego ciała i dając mu podparcie.

Materace Dla Ciebie - li H2Jeśli zmagasz się z problemami z kręgosłupem i szukasz materaca, który doskonale dopasuje się do ciała, a przy tym możesz go używać do spółki ze stelażem z regulacją, zwróć uwagę na materace lateksowe. Są one w całości zbudowane z pianki lateksowej. Na pozór mogą wydawać się miękkie, ale jak to zwykle bywa pozory mylą. Wystarczy, że położysz się na takim materacu, a szybko przekonasz się jaką ulgę przyniesie Twoim plecom. Lateks jest niezwykle sprężysty i elastyczny co powoduje, że materac reaguje od razu na każdą zmianę pozycji i posłusznie dopasowuje się do sylwetki. Możesz wybrać między materacami zbudowanymi z lateksu stanowiącego mieszaninę lateksu syntetycznego (80% )z lateksem naturalnym (20%) a materacami stworzonymi w całości z lateksu naturalnego.

Doskonale sprawdzą się także materace wysokoelastyczne wzbogacone o piankę termoaktywną, takie jak Keto, Zenja, Cortina Visco Lux bądź Ceres. Wspomniana pianka termoaktywna reaguje na temperaturę ciała idealnie dopasowując się do sylwetki. Doskonale podpiera kręgosłup i odciąża ciało w newralgicznych punktach powstawania nacisków co przekłada się na jej właściwości antyodleżynowe. Pianka termoaktywna (memory, Visco) to pianka nie byle jaka. Stworzyli ją naukowcy NASA specjalnie dla astronautów. Niegdyś poleciała w kosmos, a teraz z jej dobrodziejstw może korzystać każdy z nas, by choć przez chwilę poczuć się jak podczas wyprawy na księżyc.

sensitKażdemu, kto ponad wszystko ceni sobie komfort, wygodę, doskonałą jakość i przystępną cenę w jednym polecamy materac Sensit, zwany także materacem uniwersalnym. Zbudowany na bazie wysokiej klasy pianki wysokoelastycznej, wzbogacony o 5 cm pianki memory i 4 cm pianki lateksowej z pewnością znajdzie swoje uznanie nawet wśród najbardziej wymagających poszukiwaczy materaców. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami w naszych salonach.

Wybierając materac musimy określić jaką powinien mieć on twardość. Ale, uwaga! Podana twardość materaca oznacza, że jest on najmiększy bądź najtwardszy w konkretnej grupie (czyli, np. wśród materacy piankowych). Przykładowo, stanowiąca bazę materacy piankowych pianka poliuretanowa jest stosunkowo sztywna, dlatego też materace np. miękkie piankowe będą nieco twardsze od materacy miękkich lateksowych czy też typu pocket.

I jak teraz dokonać wyboru? Nic prostszego. Zapraszamy do naszych salonów we Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Tutaj możesz położyć się na różnych modelach materacy, a doradcy podpowiedzą Ci na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.