Pages Navigation Menu

Dla kogo bonnell a dla kogo pocket

W materacowym słowniku natkniemy się na wiele dziwnie brzmiących i tajemniczych wyrazów. Jednymi z podstawowych są określenia pocket i bonell. Dla niewtajemniczony brzmi dość dziwnie, wręcz egzotycznie, ale wyjaśniamy, że to nic bardzo skomplikowanego.Materace Dla Ciebie - formatka_bonell_2

Oznaczają one dwa rodzaje wkładów sprężynowych stosowanych do produkcji materacy. Sprężyny bonellowe to wkład materaca składający się z szeregowo ułożonych sprężyn połączonych spiralnym drutem. Obecnie trochę zapomniane i ustępujące miejsca innym typom materacy mają jednak wiele zalet. Zwłaszcza dobrze dobrane. Niesłusznie cieszące się złą sławą sprężyny bonellowe to idealny typ materaca dla starszych dzieci i młodzieży, ponieważ są jednolite i nie posiadają żadnych stref twardości. Doskonałe dla rosnącego, przybierającego na wadze organizmu. Bardzo wytrzymałe i sprężyste na pewno posłużą wiele lat. Nawet jeśli przyjdzie im służyć jako kanapa, czy trampolina. Nie polecamy skakania po materacu, ale w pewnym wieku tego nie można uniknąć, a tym sprężynom to nie straszne. Bardzo przewiewne, bo każda zmiana pozycji na materacu wpompowuje do środka powietrze co przeciwdziała osadzaniu kurzu domowego. Za to kolejny plus. Czy nadają się Materace Dla Ciebie bonelwięc dla każdego?

Niestety nie. To rozwiązanie dla osób śpiących w pojedynkę. Nie polecamy ich dla par. Powodem jest powierzchniowe działanie tych sprężyn na nacisk. Rozkładają go równomiernie na całej powierzchni co dla jednej osoby jest bardzo dobre. W przypadku pary powstaje problem z uginaniem się większej powierzchni materaca – tworzący się pod wpływem nacisku dołek sprawia, że osoba lżejsza zsuwa się do środka, na osobę cięższą. Nie jest to takie straszne, ale na tych sprężynach każda zmiana pozycji jest odczuwalna przez drugą osobę, co już stanowi większy problem. Dwie osoby będą sobie na takim materacu wzajemnie przeszkadzać.

W przypadku materaca dla par dużo lepsze działanie wykazują sprężyny zwane z angielskiego pMaterace Dla Ciebie kieszenocket, czyli sprężyny kieszeniowe. Istotą konstrukcji tego materacowego wkładu jest punktowa, a nie powierzchniowa reakcja na nacisk. Sprężyny te nie są ze sobą połączone. Każda ma kształt walca i znajduje się w osobnym materiałowym woreczku. Czyli pod wpływem nacisku ugina się tylko ta, na którą kładziony jest nacisk. Sprężyny sąsiednie się nie będą uginać, w związku z czym pozostała powierzchnia materaca jest prosta. Konstrukcja nie przenosi drgań i dwie osoby mogą spać spokojnie, nawet pomimo ciągłego wiercenia się.

Sprężyny tego typu polecane są również osobom nękanym różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. Lepsze ułożenie ciała na tym wkładzie zapewnia 7 strefowe profilowanie. Już wyjaśniamy o co chodzi. W takich materacach sprężyny nie są jednakowe, ale występują tak naprawdę ich dwa rodzaje. Takie o większej średnicyMaterace-Dla-Ciebie kieszeniowe drutu – w strefach twardszych i sprężyny gdzie średnica drutu, z którego są wykonanie jest mniejsza. Te znajdziemy w bardziej miękkich strefach materaca. Jak to się ma do ułożenia kręgosłupa? Ponieważ ludzkie ciało składa się z odcinków wywierających różny nacisk na powierzchnie materaca, to profilowanie wspomaga nasz komfort. W miejscach większego nacisku, takich jak biodra – czyli tam gdzie koncentruje się większość naszej wagi, twardsze sprężyny zapobiegają nadmiernemu zapadaniu w materac. Z kolei w odcinkach poddanych mniejszemu naciskowi, takich jak głowa czy stopy, bardziej miękkie sprężyny zapobiegają powstaniu ucisków.

Każdy typ sprężyn jest wartościowy, trzeba go tylko dobrze dobrać do naszych potrzeb. Bonelle dla młodzieży i zdrowych singli, pockety dla par i obolałych kręgosłupów.