Pages Navigation Menu

Dla kogo miękki materac?

Wszyscy producenci materacy walczą z mitem, że spanie na twardym to samo zdrowie, bo nie jest Materace Dla Ciebie – featherto do końca prawdą. Materac musi się troszkę uginać pod naszym ciałem. Zbyt twarda, sztywna powierzchnia nie zapewni odpowiedniego podparcia i może powodować nieprzyjemne uciski. Czy w związku z tym powinniśmy kupować miękkie materace?

Tak naprawdę zależy to od naszej wagi bo właśnie w oparciu o ten czynnik wprowadzono stopnie twardości materacy. Numerem pierwszym w tej skali, czyli symbolem H1 oznaczono materace miękkie. Są to modele przeznaczone zwłaszcza dla użytkowników o niskiej wadze – piórkowej czyli do około 60kg. Dla takich osób te właśnie modele będą najbardziej odpowiednie. Dlaczego? Po położeniu się na miękkim materacu punktowy nacisk na jego powierzchnię będzie stosunkowo nieduży. Materac odpowiednio dopasuje się do naszego ciałaMaterace Dla Ciebie - eirene zapewniając komfort – zwłaszcza w newralgicznej strefie bioder i barków. U szczupłych osób, szczególnie tych, które lubią spać na boku spanie twardym materacu może skutkować blokowaniem przepływu krwi w tkankach podskórnych. Objawia się to nieprzyjemnym wrażeniem mrowienia. Punktowy nacisk na powierzchnię materaca jest w takiej sytuacji większy niż przy spaniu na plecach. Dlatego konsultanci osobom niewielkim gabarytowo, zwłaszcza preferującym spanie w pozycji bocznej polecają materace miękkie, takie jak lateksowy materac Eirene czy Li. Zniwelują uczucie dyskomfortu w miejsca najbardziej narażonych na nacisk zapewniając niepowtarzalne wrażenie spania niczym na chmurce.

Ok, brzmi rozsądnie. Tylko co zrobić jak po wypróbowaniu Materace-Dla-Ciebie - Cerespolecanego materaca np. lateksowego wydaje się on jednak zbyt miękki? Biorąc pod uwagę wagę powinien być idealny, a jednak nie do końca nam odpowiada? Warto wtedy poszukać miękkiego materaca o innym wkładzie – np. z pianki wysokoelastycznej np. Ceres, czy sprężyn jak Afrodyta bądź Hades. Każdy materiał używany do produkcji materacy jest trochę inny więc porównując miękki materac piankowy ze sprężynowym nasze odczucia co do twardości będą różne, warto zatem przeprowadzić rekonesans zanim na coś się zdecydujemy.

Czy waga jest jedynym wyznacznikiem dobierania materaca? Czy przy wadze 70 kg nie wolno użytkować materaca miękkiego? Tutaj odpowiedź brzmi: nie. Tabelka ma wyznaczyć kierunek naszych poszukiwań, ale warto zwrócić uwagę na wzrost. Każdy z nas jest inny i inaczej twardość materaca odczuwa osoba ważąca 60 kg Materace Dla Ciebie - afrodyta plusprzy wzroście 160 cm a zupełnie inaczej taka, która wystrzeliła do góry na jakieś 180 cm 🙂 Punktowy nacisk na materac zupełnie inaczej się rozkłada, więc nawet przekraczając 60 kg wagi możemy wypróbować materac miękki, jeśli zaliczamy się do osób wysokich.

Kiedy stajemy przed wyborem materaca dla dwóch osób pamiętajmy jednak, że polecamy dobierać go do potrzeb osoby cięższej. Niestety szczuplejsi muszą w tym wypadku raczej ustąpić. Łatwiej i zdrowiej jest się bowiem przyzwyczaić osobie szczupłej do twardszego materaca niż cięższemu partnerowi do zbyt miękkiego. Zbyt miękki materac powoduje niewłaściwe ułożenie kręgosłupa w kształt kołyski. Mięśnie są w nocy stale napięte, co w ciągu dnia powoduje nieustanne zmęczenie i brak siły. Na zbyt miękkim materacu Materace-Dla-Ciebie Hadestrudniej jest się obrócić – wymaga to większej siły. Może się to wiązać z kilkukrotnym budzeniem w ciągu nocy. Dlatego osobom z przedziału wagowego 60 – 80kg proponowane są materace o twardości H2 czyli średniotwarde, od 80 do 110kg materace H3 twarde, natomiast powyżej wagi 110kg materace bardzo twarde H4. Dlatego przed zakupem materaca nie tylko się ważymy, ale jeśli mamy taką możliwość wędrujemy do salonu na przymiarki. Zapraszamy serdecznie.