Pages Navigation Menu

Dlaczego warto zainwestować w materac?

 

Sen jest to skracanie sobie życia w tym celu, aby je wydłużyć”.

W słowach tych jest ukryte całe sedno posiadania odpowiedniej powierzchni do spania. Brak snu, brak jakiegokolwiek odpoczynku wpływa fatalnie na cały nasz organizm, na działanie organów wewnętrznych, zmysły i urodę. A to odbija się na nauce i pracy. Jesteśmy rozdrażnieni, nerwowi i nie mamy siły na nic. Kiedy już uwiadomimy sobie co jest powodem naszego złego samopoczucia, wyruszamy na poszukiwanie odpowiedniego podłoża do snu. I tu zaczyna się wędrówka przez dżunglę licznycMaterace-Dla-Ciebie mdch wersalek, rozkładanych sof, narożników, foteli, na których moglibyśmy ułożyć swoje zmęczone ciało. Próbujemy, testujemy, ale czegoś brakuje, coś jest nie tak… Warto w tym miejscu wziąć głęboki oddech i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy, aby nasz organizm wreszcie funkcjonował sprawnie. Najlepszym rozwiązaniem, na jakie powinniśmy się zdecydować jest wybór łóżka i odpowiedniego materaca. Czasem kojarzy się on z biwakiem, podłożem do spania w spartańskich warunkach. Nic bardziej mylnego! Materac to jedyna powierzchnia, która da nam zdrowy i spokojny sen. Oczywiście pod warunkiem, że dopasujemy model idealnie do swojej wagi, wzrostu oraz upodobań. I tu warto podkreślić, że w Materace Dla Ciebie mamy cztery twardości H1, H2, H3 oraz H4. Twardość powinna być dopasowana do wagi według zasady – im większa waga tym materac powinien być twardszy. Przy wyborze materaca dla pary lepiej dobrać go do wagi cięższego partnera. Każdy materac jest inny. Różni się materiałami z jakich jest stworzony, a co za tym idzie, właściwościami. W naszej ofercie możemy wybierać pomiędzy modelami piankowymi, a sprężynowymi. Większa liczba sprężyn kieszeniowych sprawi, że ciało lepiej wypocznie, a kręgosłup będzie się układał w idealnej pozycji. Wszystko w zależności czego oczekuje użytkownik. Pianka visco dla miłośników komfortu, pianka wysokoelastyczna dla alergików, pianka poliuretanowa to ekonomiczne rozwiązanie, lateks jeśli się wiercimy, mata kokosowa dla twardości, hydrożel jeśli się pocimy, owcza wełna jeśli marzniemy. To materiały służące do produkcji materacy, mających dać nam idealny komfort snu. Prawidłowo dobrane sprawią, że sen stanie się przyjemnością a nie koniecznością.

Ktoś może powiedzieć: W porządku, ale co w sytuacji, gdy mam bardzo mało przestrzeni do spania? Wtedy ratuje mnie tylko rozkładany fotel lub niewielkich rozmiarów sofa. Absolutnie nie. Dla osób, które mają mało miejsca dobrym rozwiązaniem będą materace na stelażu. Nie trzeba od razu inwestować w ramę łóżka, ponieważ materac jest ściśle połączony ze stelażem, do którego dokręcamy nóżki i gotowe.

13Jeżeli jeszcze nie możemy przekonać się do posiadania łóżka i wygodnego materaca, albo z różnych powodów jesteśmy skazani na kanapę, sofę czy wersalkę,dla większego komfortu, możemy nieco zmienić jej powierzchnię za pomocą materaca nawierzchniowego. Jest to kilkucentymetrowy materac, mający na celu zmianę twardości obecnego miejsca do spania, bądź wyrównanie nierówności. Czasami już sam nawierzchniowy materac jest w stanie zdziałać cuda i spowodować, że nasz sen będzie o wiele lepszy. Taki materac nie zajmuje wiele miejsca, zaraz po przespanej nocy, niektóre możemy zwinąć i schować do szafy, czy wstawić do zupełnie innego pomieszczenia niż sypialnia. To duży plus dla użytkowników posiadających mało miejsca w mieszkaniu.

W dobie licznych alergii na pewno posiadanie materaca także będzie doskonałym rozwiązaniem. Pokrowce można swobodnie wrzucić do pralki i wyprać, a sam materac od czasu do czasu odkurzyć. Podsumowując: posiadanie materaca ma bardzo dużo plusów. Jest to produkt kupowany na kilka lat, dlatego warto zainwestować, aby co rano spokojnie spojrzeć sobie w lustro i powiedzieć: jestem wypoczęty, pełen sił i energii do działania. Inwestycja szybko się nam zwróci. Zapamiętajmy! Zdrowy, komfortowy sen jest naszą przepustką do miłego spędzenia dnia.