Pages Navigation Menu

Dostosowuje się i masuje – Keto najlepszy przyjaciel człowieka.

Wyobraźmy sobie, jest lato (to już niedługo), plaża, słońce, ciepły piasek, na którym tak wygodnie się leży. A gdybyśmy tak mogli to wspomnienie zostawić na dłużej? Gdyby było coś, co chociażby w nocy przypominało nam chwile spędzone na błogim, plażowym lenistwie? A jeżeli to jest całkiem realne i jedyne co wystarczy zrobić to …. dobrać Materace Dla Ciebie - keto średniotwardyodpowiedni materac? Tak, tak dobrze widzicie, oczy was nie mylą. Oczywiście nie proponujemy wam usypania kopczyka z piasku zamiast łóżka. Chodzi raczej o zwrócenie uwagi na materac z pianką termoaktywną. A takim właśnie jest materac Keto.

Keto składa się z trzech warstw. Dół stanowi pianka ze specjalnymi nacięciami, dzięki czemu można go użytkować ze stelażami ruchomymi, czyli takimi, które mają podnoszony zagłówek, lub zagłówek i podnóżek. Środkowa warstwa tego materaca została podzielona na trzy strefy. Pierwsza i trzecia – głowa i nogi – to specjalna pianka antybakteryjna. Ma ona za zadanie uniemożliwienie rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii. Pod tułowiem natomiast, czyli w strefie drugiej znajduje się pianka wysokoplastyczna HR. Ona nadaje materacowi odpowiedniej twardości. I tu warto zaznaczyć, że Keto występuje w dwóch stopniach twardości. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na materac średniotwardy (H2) lub też twardy (H3). Od czego to zależy? Od gęstości zastosowanej pianki HR. Gęstość 40 kg/m3 i twardość 4,0 kPa dają nam materac twardy, natomiast gęstość 35 kg/m3 i twardość 3,2 kPa – średniotwardy. Pianka wysokoelastyczna zastosowana pod tułowiem jest bardzo trwałym i przewiewnym komponentem. W swojej strukturze posiada ona miliony otworków, dzięki którym materac posiada doskonałą wentylację. Jest także odporna na odkształcenia, a przy tym bardzo elastyczna i sprężysta.

Ale to na samej górze materaca Keto, znajduje się to, dzięki czemu poczujemy się całkowicie zrelaksowani – pianka termoaktywna. Znamy ją pod wieloma nazwami: visco, memory, czy leniwa. To materiał z niezwykle ciekawą historią. Została wynaleziona w latach 70 przez naukowców z NASA. Dzięki niej astronauci nie odczuwali tak dotkliwie skutków długiego przebywania w jednej pozycji na bardzo ograniczonej przestrzeni. Śmiało więc możemy o niej mówić – kosmiczna pianka! Wszak w kosmosie była. Posiada ona całe mnóstwo właściwości. Jest ortopedyczna, rehabilitacyjna i antyalergiczna. A jej całkowicie unikalną cechą jest to, że działa nie tylko pod wpływem nacisku, ale również temperatury leżącej na niej osoby. Dzięki temu idealnie opływa ciało dostosowując się do każdej jego krzywizny, wspaniale podpierając kręgosłup. W materacu Keto pianka memory dodatkowo została wyprofilowana w 7 stref twardości, a to powoduje, że jeszcze lepiej i z większą precyzją dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała.

Co jeszcze przemawia za tym materacem? Otóż, posiada on tak zwaną funkcję samomasowania. Na jego powierzchni znajdują swego rodzaju „wypustki”, które delikatnie uciskają różne punkty na naszym ciele poprawiając tym samym krążenie krwi i wspomagając efekt odprężenia.

Dzięki swojej budowie i zastosowanym materiałom, materac Keto doskonale podpiera ciało podczas snu. Hamuje rozmnażanie się bakterii i drobnoustrojów, co ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jednak wprowadzi nas w błogi stan odprężenia i relaksu niczym podczas wakacyjnego, plażowego lenistwa.