Pages Navigation Menu

Hydrożel – ratunek w upalne noce!

Największe upały już za nami, ale z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci zarówno upalne dni jak i noce. Niejednemu z pewnością wysokie temperatury spędzały sen z powiek. Co zrobić, gdy masz wrażenie, że twoje Materace Dla Ciebie - hydrogelłóżko parzy niczym ognie piekielne, a i poduszka do kompletu zostawia niemalże widoczne ślady poparzeń? A na takie właśnie okoliczności przyrody wymyślono hydrożel.

Hydrożel – co to takiego?

Cóż takiego kryje się pod tą oryginalną nazwą? Hydrożel jest tworzywem posiadającym właściwości termoregulacyjne. Reaguje na temperaturę ciała i obniża ją o 3°C, dzięki czemu leżąc na nim mamy uczucie orzeźwienia oraz lekkiego chłodzenia i to przez długi czas. Hydrożel jest nie tylko świetnym rozwiązaniem na upalne noce, ale także rozwiąże problem wielu osób z nadmiernym poceniem się w trakcie snu.

materace-z-warstwa-hydrozelowa-oferta-materace-dla-ciebie

Materace z warstwą hydrożelową

Gdzie taki hydrożel ma zastosowanie? W materacach. W naszej ofercie posiadamy dwa takie materace. Pierwszym z nich jest materac nawierzchniowy memory z hydrożelem Arkadia. Zbudowany jest z 5 cm pianki termo aktywnej, która w górnej części została wzbogacona o hydrożel. To doskonałe rozwiązanie jeśli nasza ukochana kanapa, tapczan czy materac są za twarde, ale jednak nie chcemy się z nimi rozstawać. Materac nawierzchniowy Arkadia wspaniale zmiękczy powierzchnię snu. Tutaj także możemy się pokusić Materace Dla Ciebie - arkadiao stosowanie tego materaca jako lato/zima w czasie upałów korzystając z hydrożelu, a gdy nadejdzie mróz dogrzewając się pianką memory.

Materac dla osób z nadmierną potliwością

Dla osób, które cierpią na nadmierną potliwość bez względu na pogodę polecamy materac nawierzchniowy lateks z hydrożelem Achaja. On również zmiękczy powierzchnię snu i doskonale dopasuje się do ciała. Idealne podparcie kręgosłupa zapewni nam 4 cm warstwa pianki lateksowej, która dla jeszcze większego komfortu i przewiewności została wzbogacona o warstwę hydrożelu na górze. Lateks nie reaguje na temperaturę, zatem pozostaje dla nas neutralny. Jest także przewiewny dzięki perforowanej powierzchni, a jego niesłychana elastyczność sprawia, że doskonale dopasowuje się do ciała niemalże natychmiast reagując na każdą zmianę pozycji snu.

Chcecie podjąć jak najlepszą decyzję w kwestii materaca? Zapraszamy do naszych salonów.