Pages Navigation Menu

Jak radzić sobie z zaspaniem? Poznaj niezawodne metody!

kwarcowy-zegar-z-neonem_2592770

 

 

Dziś znów poniedziałek, na dworze coraz chłodniej, a ciepła kołdra ma właściwości magnetyczne. Jak stawić czoła dzwoniącemu budzikowi? Co zrobić by nie zaspać i nie narazić się szefowi? Jak wstając rano, funkcjonować produktywnie przez cały dzień?

Poniżej przedstawiamy proste sposoby, które pomogą nam szybko, skutecznie, a co najważniejsze przyjemnie się obudzić.

 

Budzik

Warto nastawić sobie budzik dnia poprzedniego, na minimum 10 minut przed planowanym opuszczeniem łóżka. Co zyskamy? Najważniejsze to rozpoczęcie dnia bez stresu, który rodzi się w sytuacjach ograniczenia czasowego. Możliwość poleżenia, a także przeciągnięcia się w łóżku po przebudzeniu, ma działanie relaksujące. Ważnym rytuałem jest zdjęcie z siebie kołdry, aby organizm się nieco ochłodził, co działa orzeźwiająco.

Oświetlenie

Budząc się podczas, gdy jeszcze jest ciemno, należy dać możliwość wzrokowi do przyzwyczajenia się do oświetlenia. W tym celu należy zapalić lampkę, lub inne przyćmione światło.

Woda

Cennym poranny rytuałem jest wzięcie prysznicu, bądź szybkiej kąpieli. Nasz organizm zostanie pobudzony, zaś kiedy zastosujemy chłodniejszą wodę poprawi ona nam krążenie, przez co rozbudzimy nasz umysł. Jeżeli istnieje taka możliwość warto skorzystać z dodatku do kąpieli olejków eterycznych, które pobudzają nasze zmysły, a także nadają pozytywną energię na cały dzień.

Lubimy latem wejść na łąkę pełną pachnących kwiatów , lub do lasu i od razu czujemy się zdrowsi, odmłodzeni, pełni energii. Dzieje się tak dzięki energetyzującemu i kojącemu działaniu zapachów roślinnych. Już w starożytności zauważono, że esencje zapachowe z kwiatów, liści, igliwia, owoców i kory, w postaci olejków eterycznych, pobudzają energetycznie, poprawiają nastrój i mają właściwości lecznicze. Dzisiaj wielu specjalistów porównuje ich działanie do roli hormonów, gdyż mikroskopijne ilości wywołują silną pozytywną reakcję organizmu”.

Jeszcze raz woda

Jeżeli jednak rano nie mamy czasu na kąpieli, ani na chwilę prysznicu, koniecznie należy przemyć twarz chłodną wodą nad umywalką, a także zwilżyć nią kark. Efekt choć mniej intensywny, będzie miał podobne działanie.

Orzeźwienie

Zachęcamy do spożycia rano świeżo wyciśniętego soku. Najlepiej sprawdza się jabłko w połączeniu z miętą. Jak wiadomo przygotowanie takiego napoju jest dość czasochłonne, a pośpiech rano rzutuje na negatywne samopoczucie. Dlatego warto sporządzić go wieczorem, pozostawić na noc w lodówce – dodatkowo zyska on wtedy na smaku.

Kawa

Choć jak wiadomo kofeina działa pobudzająco, efekt negatywny uzyskamy spożywając ją na pusty żołądek. Zanim ją wypijemy wskazane jest zjedzenie śniadania.

Energia

Siłę na cały dzień, a także rozbudzenie zapewni nam pełnowartościowe śniadanie. Dobierajmy je tak, aby było prawidłowo zbilansowane, bogate w wartości odżywcze. Sprawdzonymi śniadaniami są: jogurt, płatki z mlekiem, jajecznica, grzanki ze słodką wstawką, jak na przykład miód czy dżem.