Pages Navigation Menu

Jak urządzić sypialnię, aby dobrze się wysypiać (feng-shui)

Materace dla Ciebie - łóżkoFeng shui jest to starożytna metoda, która mówi o planowaniu, mającym na celu osiągnięcie harmonii, spokoju, a także integralności z przyrodą w życiu codziennym. Feng shui, dosłownie tłumacząc: wiatr i woda.
Wdrożenie do sypialni zasad tej starożytnej metody, poprawia samopoczucie, które wpływa na zdrowy, spokojny wypoczynek.

Kolory

Feng shui zakłada, że pokrywając ściany kolorem w sypialni, należy wybrać odcień ziemi, a więc: kawę z mlekiem, odcienie beżu, barwę piaskową, liliową oraz łagodne tonacje niebieskiego, bądź zielonego. Metoda ta wyklucza wybór tapet, charakteryzujących się dużymi wzorami o ostrych kolorach. Sprawią one, że sypialnia stanie się miejscem, w którym nie odnajdziemy spokoju, będącym niezbędnym elementem dobrego snu. Specjaliści dziedziny feng shui, polecają uzupełnienie naszego pokoju spoczynku o detale w barwach czerwonych, bądź różowych, które mają wzmocnić siłę uczuć.

Lustra

Niewskazane jest posiadanie lustra w sypialni, ma ono niekorzystny wpływ na nasz odpoczynek. Odbija ono różne sprzęty, wprawiając tym samym energię w ruch, która nie daje nam możliwości poczucia spokoju. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wbudowane lustro w drzwi garderoby. Jak zatem rozwiązać ten problem, kiedy jesteśmy w posiadaniu takiego mebla. Specjaliści od feng shui polecają zakrycie tafli lustra na noc jakimś materiałem.

Ustawienie łóżka

Najważniejszą zasadą jest ustawienie łóżka w sposób taki, aby wezgłowie stało od strony ściany. Polecane jest ustawienie szafek nocnych po obu stronach łóżka, które sprawiają, iż czujemy stabilność. Niewskazane jest ustawienie naszego miejsca spania pomiędzy oknem, a drzwiami, w tak zwanym ciągu energetycznym, a więc przestrzeni, gdzie powstaje przeciąg. Warto też unikać ustawienia łóżka prostopadle do okna. Nie kładźmy głowy od strony drzwi. Kąt pomiędzy kantami mebli, powinien być tak usytuowany, aby linia przechodziła na wysokości naszej poduszki. Znawcy feng shui odradzają wieszania ciężkich przedmiotów nad głową, wzmaga to podświadomy niepokój, że rzeczy te, mogą spaść nam na głowę.

Przedmioty, jakich należy unikać w sypialni

Najważniejsze to pozbycie się z sypialni rzeczy, które mogą kojarzyć nam się z pracą, uniemożliwiają one spokój, wprawiają w stres. Między innymi w sypialni nie powinny znajdować się papiery, a także laptop, czy komputer stacjonarny. Kategorycznie zakazany jest telewizor w miejscu odpoczynku, posiadający bardzo dynamiczną energię, która destrukcyjnie wpływa na odpoczynek. W momencie, w którym nie ma możliwości pozbycia się tych sprzętów, należy zneutralizować ich energię, stawiając w bliskim sąsiedztwie rośliny doniczkowe, a także poprzez przysłonięcie ich zasłonką podczas snu.

Sfera związku w sypialni

Feng shui dużo mówi o przedmiotach w sypialni, które pogłębiają więź między partnerami, a także korzystnie wpływają na ich uczucia. Wzmocnienie trwałości związku, bądź danie sobie szansy na jego zawarcie wspomaga ustawienie dwóch świeczników, a także dwóch identycznych roślin. Wyrażają one symbol dwoistości, a więc partnerstwa. Fałszem pozostaje fakt, że typowe figurki aniołków wspomagają miłość, przedmiotem takim, jest osobista rzecz każdej pary. Powinny znaleźć się w sypialni takie przedmioty, które najbardziej kojarzą się danemu związkowi z ich uczuciem. Często są to wspólne zdjęcia, oprawione w ramki, obrazy przedstawiające partnerów. Warto w sypialni przedmiot, który obrazuje łabędzie, są one symbolem wiecznej miłości, jako że zwierzęta te, łączą się w pary na całe życie. Chińska symbolika, nakazuje obecność wizerunku kaczki w miejscu spoczynku, która ma dla niej takie same właściwości jak łabędź. Kolorami, które powinny mieć swoje miejsce w naszej sypialni to róż i czerwień – jednakże należy pamiętać o tym, aby były one barwami detali. Tak dobrane wprowadzą w życie pasję, a także namiętność, rozbudzając romantyzm.

Wcielając w życie powyższe wskazówki, powinniśmy poczuć harmonię, a także spokój w naszym życiu.