Pages Navigation Menu

Jak wybrać najlepszy dla siebie materac?

Wielu ludziom przed zakupem nowego materaca od nadmiaru informacji, kręci się w głowie. Wielość pianek oraz rodzajów! Antyalergiczny? Ze sprężynami, czy bez? Dwa osobne czy jeden wspólny? Jak ma być jego cena?

Materace-Dla-Ciebie heraklesOkazuje się, że nie ma ma idealnego materaca dla każdego. Dlatego decydując się na zakup materaca do naszej sypialni, bierzemy pod uwagę kilka czynników. Właściwości materaca (jak stopień twardości), indywidualne preferencje oraz cenę (czyli wyznaczony budżet).

Cena to dla większości z nas główne kryterium wyboru przy dokonywaniu zakupów. Przy doborze materaca oszczędność nie jest wskazana. Zrelaksowane ciało to dobre samopoczucie, a tym samym nasze zdrowie. O koszcie materaca decyduje głównie rodzaj materiałów z jakich został zrobiony.

Dla Alergika

Każdy z nas codziennie kładzie się do łóżka, ale nie każdy z nas wie jakie to niesie ryzyko. To na czym śpimy jest dla alergika szczególnie ważne. Osoba borykająca się z alergią musi zwrócić uwagę na to aby materac był przewiewny – nie gromadził kurzu, pleśni, naszego naskórka oraz odprowadzał wilgoć. Najlepszym wyborem są materace lateksowe. Wśród nich szczególnie Li 100% – materac wykonany w 100% z naturalnego lateksu, który zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Ty samym najlepszą higienę snu, z uwagi na swoją strukturę stanowiącą system otworów maksymalnie ogranicza rozwój mikrooorganizmów i pleśni. Należy jednak pamiętać, że niektóre osoby bywają uczulone na lateks, jednakże każdy materac posiada pokrowiec, który zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem ze skórą. Zatem uczulenie dotykowe nie może mieć miejsca.

Dla alergika warto nałożyć na materac antyalergiczny pokrowiec. Najbardziej odpowiedni w ofercie Materace dla Ciebie jest pokrowiec Medicott z przewagą bawełny (75%). Materiał ten jest przyjemny dla skóry, przewiewny oraz specjalnie impregnowany, a co za tym idzie nie rozwijają się w nim roztocza i blokowany jest rozwój pleśni i gromadzenie kurzu. BardzMaterace Dla Ciebie - li H2o popularny jest również pokrowiec Silver Active ze srebrem (1%), który posiada właściwości bakteriobójcze. Jony srebra skutecznie niszczą bakterie. Poza tym działa antystatycznie – odpycha kurz uniemożliwiając jego gromadzenie. Równie korzystnym rozwiązaniem w walce z alergią będzie zakup materaca z pianki wysokoelastycznej o nazwie Mossel. Doskonale odprowadza wilgoć tym samym chroniąc przed zasiedleniem bakterii. Konstrukcja posiada 7 stref twardości, a jego sprężystość gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Dla dwóch osób

Dla pary idealną jakość snu zapewni materac sprężynowy o konstrukcji pocket – kieszeniowy. Zbudowany jest ze sprężyn w kształcie walca zapakowanych w woreczki. Każda sprężyna pracuje niezależnie od siebie, dzięki czemu materac ugina się tylko w punktach nacisku – posiada elastyczność punktową. Niweluje drgania dlatego w trakcie snu nie odczuwamy ruchów drugiej osoby. Materace kieszeniowe różnią się ilością sprężyn: pocket 272 m2, multipocket 508szt. m2 i luxpocket 1000 szt. m2 oraz rodzajem wypełnienia (warstw dodatkowych). Im większa ilość sprężyn tym dokładniejsze dopasowanie do naszej sylwetki.

Dla pary o różnej wadze i posturze świetnym rozwiązaniem może okazać się materac pocket z wkładem lateksowym Nemezis o dwóch twardościach h3/h2. Lateks znakomicie rozkłada ciężar dzięki swojej sprężystości i elastyczności. Po twardszej stronie materaca pierwszą (zewnętrzną) warstwą jest lateks a następną kokos. Dzięki takiemu połączeniu osoba lżejsza nie będzie zbyt mocno odczuwać twardości materaca ponieważ lateks będzie odpowiednio amortyzował przed powstaniem ucisków. A osoba cięższa nie straci odpowiedniego podparcia przez zastosowanie maty kokosowej zapobiegającej nadmiernemu zapadaniu się w powierzchnie materaca.

Obustronne zastosowanie lateksu i kokosu znajdziemy również w materacu Horus. Wkład multipocket z większą ilością sprężyn zapewni jeszrender_sprezyny_glowny2_509bb6c2a93afcze lepszą stabilność powierzchni. A wyższa warstwa pianki lateksowej – aż 4cm to większy komfort snu.

Innym rozwiązaniem dla pary o rozbieżnym ciężarze jest materac dzielony na 2 części Penelopa i Odyseusz, na którym każdy z partnerów ma swoją połówkę dobraną według wagi. Dwa materace (o twardości H2 i H3) łączone w jeden.

I ostatnia możliwość to zakup dwóch osobnych materacy o jednakowej wysokości przystosowanych twardością do każdego użytkownika. Zalety? Żaden z partnerów nie musi iść na kompromis co twardości materaca. Są łatwiejsze w obracaniu a pokrowce można prać w domu, nawet w niewielkiej pralce.