Pages Navigation Menu

Jaki materac dla osoby ze skłonnościami do alergii?

Masz skłonności do alergii? Marzysz o zdrowym, komfortowym, niczym nie zakłóconym śnie? – Pomożemy wybrać Ci najlepszy materac antyalergiczny.

W dzisiejszych czasach coraz częstszym zjawiskiem jest występowanie alergii. Dodatkowo nasze łóżka sprzyjają rozwojowi różnorodnych roztoczy i zarazków. Dlatego dla wszystkich, którzy borykają się z problemami uczuleniowymi, stworzono materace antyalergiczne. Pomagają one w codziennym trudzie zmagań z alergenami.

Jeśli zdarza Ci się w nocy w czasie snu kichać lub kaszleć, ale nie jesteś przeziębiony -to mogą być pierwsze objawy alergii, mające źródło w nieodpowiednim materacu. Dlatego ważny jest świadomy wybór materaca o właściwościach antyalergicznych.

Do tego typu materacy zaliczamy: materace lateksowe, materace z kokosem i materace z wełną owczą.

Materac lateksowe

Wkładka lateksowa oparta na naturalnych składnikach (np. mleczko kauczukowe) stanowi podstawę wkładu materaca. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ bakterie w kontakcie z lateksem nie rozmnażają się. Ogranicza on rozwój roztoczy i kurzu. Pamiętajmy, że roztocza produkują substancje drażniące i alergeny, które powodują astmę. Roztocza żywią się skórą martwą czyli złuszczonym naskórkiem. Nawet jeśli dbamy o łóżko, nie jesteśmy w stanie ochronić go przed drobnoustrojami. Dlatego, taki materac jest niezwykle higieniczny.

 

Materac z kokosem

Materace z kokosem posiadają szereg cech o właściwościach prozdrowotnych. Sole mineralne zawarte we włóknach chronią przed rozmnażaniem się grzybów i mikroorganizmów. Alergeny są przyczyną naszego złego samopoczucia. W wielu przypadkach docierają one do nas poprzez kontakt bezpośredni – łóżko. Warto przemyśleć wybór odpowiedniego materaca i zadbać o zdrowie swoje i najbliższych.

 

Materac z wełną owczą

Materace z wełną owczą występują w wersji Lato/Zima. Charakteryzują się specyficznym wypełnieniem w postaci wełny owczej, ktora utrzymuje stałą temperaturę i zapewnia właściwą wentylację podczas snu. Odpowiednia wentylacja w czasie snu wpływa na właściwe dotlenienie organizmu. Materace te polecane są dla osób, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa, karku, szyi, jak również osobom z chorobami krążenia czy reumatyzmem. Wełna owcza posiada rózwnież właściwości antyalergiczne, gdyż stanowi blokadę przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów.