Pages Navigation Menu

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy, aby wybrać najbardziej odpowiedni materac.

materace, materac, materace do spania, sklep z materacami, materace sklep internetowy, materace lateksowe, materace dla dzieci, materace kieszeniowe, materace piankowe, materace termoelastyczne, materace kokosowe, pokrowiec na materac, materac na wymiar, materace sprężynowe, materace hotelowe

Niezwykle istotną kwestią dla każdego rodzica jest wybór odpowiedniego materaca dla dziecka, ponieważ od tego, na jakim materacu będzie ono spało zależy kondycja jego kręgosłupa, który jest przecież bardzo delikatny i nie do końca wykształcony.

Od lat słyszymy, że dobry materac musi być twardy. Wielu rodziców wciąż myśli, że taki materac będzie najzdrowszy dla kręgosłupa ich pociechy. Obalamy ten spopularyzowany przez lata mit !!

Zanim udamy się na zakupy materaca – nie zaszkodzi dowiedzieć się czegoś więcej o materacach dla dzieci.

Najlepszym rozwiązaniem dla naszego dziecka będzie materac średnio twardy. Dlaczego akurat taki? – Twardy będzie istną katorgą dla delikatnego kręgosłupa malucha, a zbyt miękki nie zapewni właściwego podparcia małego ciałka.

Dobry materac do spania nie będzie tworzył wgłębień w okolicy głowi i pupy dziecka. Będzie także odpowiednio elastyczny – dostosowując się do kształtu ciała i nie odkształcając się. Nie zapomnijmy, że odpowiedni materac powinien lekko uginać się pod ciężarem ciała dziecka, ale nie zapadać.

Wybierając materac dla dziecka, zwróćmy baczną uwagę na atesty jakości oraz na surowce, z których został wykonany.

Najpopularniejsze są materace piankowe,termoelastyczne oraz lateksowe. Materac piankowy wykonany z pianki poliuretanowej to najczęściej kupowany przez rodziców produkt ze względu stosunkowo nie wysoką ceną i dobrą jakość. Jednak coraz częściej zatroskani rodzice mogą sobie pozwolić na wydatek większego rzędu i decydują się na materace termoelastyczne. Są one najwyższej klasy materacami i według wielu specjalistów są najlepsze dla dzieci, ponieważ reagują na zmieniającą się temperaturę i dostosowują się do kształtu i ułożenia malucha na materacu,minimalizując ryzyko napięcia mięśni lub ucisków praktycznie do zera. Nieźle sprawdzają się również materace lateksowe, które są elastyczne i trwała oraz świetnie przepuszczają powietrze, zapewniając tym samym komfort snu.

Materac dla dziecka to spory wydatek, ale nie powinniśmy na nim oszczędzać. Największym błędem jest rezygnacja z zakupu nowego materaca na rzecz używanego. Materac używany dostosował się do kształtów poprzedniego małego człowieczka, więc nie sprawdzi się dla naszej pociechy. Już pierwszy materac, na jakim śpi dziecko, wpływa na kondycję jego kręgosłupa w dalszym rozwoju. Zadbajmy o to, aby nasze dziecko miało zapewniony zdrowy rozwój i wybierzmy najlepszy dla niego materac.

Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy, aby wybrać najbardziej odpowiedni materac.