Pages Navigation Menu

Jakie łóżko dla dziecka, a jakie dla nastolatka?

Wybór odpowiedniego łóżka dla naszych pociech nie jest rzeczą łatwą. Jest to mebel, który ma posłużyć na lata, a osoba użytkująca go ma czuć się w nim komfortowo i wygodnie. Pamiętajmy, że aby się dobrze wyspać, wszystkie te trzy rzeczy: materac, stelaż i łóżko powinny być odpowiednio dobrane pod osobę użytkującą. Załóżmy, że mamy już zakupiony lub wybrany model materaca dla dziecka czy nastolatka. Teraz pozostaje jeszcze kwestia łóżka. Często okazuje się, że to wcale nie jest łatwy wybór, jednak zarówno dzieci, jak i młodzież, jak nikt tecza materace-Dla-Ciebieinny, mają łatwość podejmowania decyzji, jeżeli naprawdę coś się im spodoba. W ofercie Materace dla ciebie na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Dobrze pamiętamy, jak wpływał na nas świat bajek i baśni. Dziewczynki chciały zostać księżniczkami, a chłopcy kapitanami statków lub kierowcami samochodów rajdowych. To, co kiedyś wydawało się nieosiągalne, teraz jest na wyciągnięcie ręki. W naszej ofercie mogą się Państwo zapoznać z zestawami sypialń dziecięcych, które przeniosą Państwa pociechy w zaczarowany świat kolorów i ulubionych postaci z bajek. Zarówno łóżka jak i pozostałe części sypialni, zostały wykonane z płyty meblowej oraz elementów drewna sosnowego. Meble cechuje duża wytrzymałość. Spośród kilku wzorów dziecięcych sypialni można wybrać meble w kształcie serca, boiska piłkarskiego czy statku. Wszystkie składowe części zostały wykonane z niezwykłą starannością i bezpieczeństwem, a ich złożenie zajmuje dosłownie chwilę. Jest to ciekawa opcja dla rodziców, którzy chcą aby wszystkie elementy pokoju dziecka były idealnie skomponowane. Łóżka z płyty meblowej są także dostępne w wersji bez dodatkowych mebli.

W ofercie Materace dla ciebie są także drewniane łóżka piętrowe: Aron, Eryk i Olaf. Zajmują mniej miejsca niż potencjalne dwa łóżka, i są idealnym rozwiązaniem do pokoju dzielonego przez rodzeństwo. Pod każdym z tych modeli łóżek znajdują się wysuwane szuflady, a zatem mogą być pomocne w zachowaniu porządku i ładu. Z pojedynczych łóżek, trafnym wyborem może być łóżko Klaudia, Gwiazdeczki bądź Weronika. Wszystkie trzy są z drewna świerkowego, materiału chętnie wybieranego przez klientów. Łóżka te wytrzymują spore obciążenie, więc nie będzie problemu jeżeli będzie musiała przenocować na nim osoba dorosła.

Eryk Materace-Dla-CiebieOczywiście dla młodzieży takie meble czy łóżka atrakcyjne nie będą, dlatego starsze pociechy mogą wybrać zupełnie inne łóżka. Tutaj oferta jest bardzo bogata. Młodzież może zdecydować się na łóżka drewniane, tapicerowane czy metalowe. Spora część dziewcząt chce mieć w swoim pokoju łóżko, które będzie spełniać dwie role: miejsca do spania, jak i sofy, na której można usiąść i poplotkować. W ofercie Materace dla ciebie ciekawym przykładem jest łóżko Felicja, inspirowane hiszpańską architekturą. Jest to łóżko metalowe, które przypadnie do gustu najbardziej wymagającym osobom. Spośród kolorów, które można wybrać jest na przykład antyczne złoto.

Jeżeli nastolatek ceni sobie prostotę idealnym rozwiązaniem będzie drewniane łóżko Teneryfa. Jest to mebel wykonany z drewna sosnowego, lakierowanego metodą natryskową. Innym, ale równie dobrym wyborem będą łóżka Dallas czy Kreta – wykonane z płyty meblowej, a ich montaż jest bardzo prosty. Wymienione warianty łóżek zawierają w zestawie stelaż.

Inną sprawą jest, jeśli dorastający chłopiec czy dziewczyna marzą o większym komforcie, wyższym łóżku i dodatkowo posiadają trochę więcej miejsca na zagospodarowanie pokoju. Wtedy mogą wybierać spośród modeli łóżek tapicerowanych bądź kontynentalnych. Tutaj można zaproponować łóżko Nebraska lub Marino. Oba modele cechuje wysoki zagłówek – idealny do podparcia głowy podczas czytania, nauki czy oglądania filmu. Oba modele cechuje prosty, ale elegancki wygląd.

Dokonując wyboru łóżka należy pamiętać, że nie każde dziecko pragnie mieć łóżko w kształcie serca, czy z wysokim zagłówkiem. Najważniejszą rzeczą powinna być wygoda i komfort spania. A jak wiemy dzieci i młodzież potrzebują naprawdę dobrze wypocząć przed kolejnym ciężkim dniem w szkole. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą łóżek na stronie, a także do salonów, w których wybrane modele można zobaczyć i przetestować.