Pages Navigation Menu

Jego wysokość – Materac

Materace Dla Ciebie - alteaCoraz więcej osób szukających nowego materaca zwraca uwagę na jego wysokość. I słusznie. Materace o dużej wysokości przyciągają uwagę i zachęcają do położenia się. Ich grubość przywodzi na myśl najwyższą jakość i komfort wypoczynku. I faktycznie ma to przełożenie w praktyce. Na wysoki materac składa się kilka różnych warstw spełniających rozmaite funkcje. Niektóre usztywniają, inne dodają elastyczności. Natomiast wszystkie po połączeniu przekładają się na wysoki komfort snu, czyli mówiąc krótko – wygodę.

Pierwsze co przychodzi na myśl, gdy myślimy o wysokich materacach to materace kontynentalne. Niezaprzeczalnie są one wysokie. Składają się bowiem z trzech różnych materacy, i dodatkowo ich dolna część posiada wbudowany stelaż do którego można dokręcić 10-centymetrowe nóżki. Tego typu materace mają około 60 cm wysokości. Ich dolną część stanowi materac bonellowy na stelażu. Dzięki niemu cała konstrukcja jest trwała i stabilna. W środku znajduje się materac typu pocket, czyli taki, w którym każda sprężyna znajduje się w osobnym woreczku. Te sprężyny, dzięki swojej konstrukcji, decydują o punktowej elastyczności powierzchni. Na samej górze natomiast jest materac nawierzchniowy. To z czego jest on zrobiony decyduje o twardości naszego materaca.

 Ale również wśród „klasycznych” materacy znajdziemy modele o imponującej wysokości. Doskonałym przykładem jest tutaj materac Laila. To materac typu multipocket posiadający 508 sprężyn na m², a także obustronnie po 1 cm kokosu i po 5 cm pianki termoaktywnej. Jego budowa przekłada się na wysokość, bo ten model ma aż 26 cm. O tym, czy ma to znaczenie łatwo się przekonać. Wystarczy się położyć, aby poczuć błogie odprężenie (ach, gdyby tak można było zostać na całą noc w sklepie i sobie pospać ).

sensitWśród materacy piankowych również znajdziemy takie, które swoją wysokością przyciągają jak magnes. Materac Sensit skusił już wielu i nam pozostaje tylko pogratulować im wyboru. Trzy warstwy, a każda inna i każda wyjątkowa. Wysokość? Bagatela – 25 cm. Na jego doskonałość wpływają trzy pianki. Wysokoelastyczna, która go usztywnia. Teramoaktywna reagująca na temperaturę ciała, która dopasowuje się doskonale. I wisienka na torcie, czyli lateks nadający mu niebywałej elastyczności. Czego chcieć więcej?

Aby jednak wybór był tym właściwym najlepiej jest przetestować materac, sprawdzić na własnej skórze jak dopasowuje się on do naszego ciała. W tym celu zapraszamy do naszych salonów.