Pages Navigation Menu

Kastor – więcej niż materac.

Jak już pisaliśmy wcześniej, materacy sprężynowych nie wolno użytkować ze stelażami ruchomymi. Sprężyny bowiem mogą ulec deformacji, materac się zniszczy, a tego wszak nie chcemy. A co, jeżeli powiemy Wam, że jest taki jeden jedyny materac, który mimo sprężynowego wkładu może być stosowany do spółki ze stelażem regulowanym? Ba, my taki właśnie materac posiadamy w naszej ofercie! Zaciekawieni? A to dopiero początek dobrych wieści, dla wszystkich spragnionych komfortu!

Materace Dla Ciebie - kastor 2Cudo, o którym piszemy to materac Kastor. W swojej budowie posiada on sprężyny kieszeniowe, ale nie jest to zwykła formatka pocket. O nie. Ten model jest wzbogacony o tak zwaną formatkę Helix. Zapytacie, cóż to takiego. Są to sprężyny o niewielkiej średnicy otulone pianką termoaktywną. Każda sprężyna z osobna została obudowana pianką Visco. Taka innowacyjna technologia sprężyn w piance, sprawia, że materac jest bardzo cichy w użytkowaniu, a do tego, mimo metalowych elementów może być stosowany ze stelażami z regulacją.

Materac ten posiada 32 sprężyny na metr kwadratowy, natomiast dzięki zastosowanej w nim formatce doskonale dostosowuje się do kształtu ciała i podpiera kręgosłup. Ten efekt jest tym lepszy, gdyż posiada on 7 stref twardości, a co za tym idzie, Kastor doskonale wyczuwa krzywizny naszej sylwetki i dopasowuje się do jej budowy.

Góra naszego materaca została pokryta 4 centymetrową pianką memory. I już na samą myśl robi się przyjemnie i błogo. Pianka ta działa nie tylko pod wpływem nacisku, ale i temperatury naszego ciała. Stopniowo mięknie i idealnie dostosowuje się do sylwetki stanowiąc perfekcyjną podporę dla kręgosłupa. Nie bez powodu cieszy się ona ogromnym i stale rosnącym zainteresowaniem. W latach 70 stworzyli ją naukowcy z NASA. Potrzebowali materiału, który zniweluje skutki długiego przebywania w jednej pozycji w bardzo ograniczonej przestrzeni. I tu pojawiła się nasza pianka, która okazała się dobrodziejstwem dla astronautów. Tak, tak poleciała w kosmos, a teraz jest dostępna dla wszystkich śmiertelników, nie tylko tych chodzących po Księżycu! Pianka termoaktywna posiada właściwości ortopedyczne i rehabilitacyjne. Redukuje ucisk, poprawia krążenie i odpręża napięte mięśnie. Niweluje również ryzyko powstawania odleżyn. To także idealne rozwiązanie dla alergików, gdyż powstrzymuje ona rozwój bakterii, roztoczy i pleśni.Materace Dla Ciebie - kastor

Jeszcze tylko odrobina „technicznych” szczegółów. Materac Kastor jest średniotwardy (H2), a to oznacza, że doskonale sprawdzi się u osób między 60 a 80 kg. Ze względu na swoją budowę, będzie on idealnym rozwiązaniem dla par. Sprężyny w formatce helix działają indywidualnie, dzięki czemu materac posiada elastyczność punktową – ugina się jedynie w miejscu występowania nacisku, a nie na całej swojej powierzchni. Co to oznacza dla użytkownika? Krótko mówiąc, nie poczujemy, gdy ktoś obok nas będzie się wiercił. Ponadto budowa tego materaca i użyte materiały zapewniają mu rewelacyjną wentylację, co ma niebagatelne znaczenie dla wszystkich alergików.

Kastor to materac jedyny w swoim rodzaju. Sprężynowy, ale przy tym posiada właściwości najlepszych materacy piankowych. To zdecydowanie coś więcej niż „zwykły materac” – to „materac perfekcyjny”. Gwiazda wśród materacy i nasz własny kawałek nieba.