Pages Navigation Menu

Kokos i lateks – połączenie idealne.

Zakup materaca, jak wielu zdążyło się przekonać, to wcale nie taka prosta sprawa. Wybór jest ogromny, a my wśród tych wielu propozycji szukamy tego jednego – idealnego. W dobie rozwoju technologii coraz więcej osób Materace Dla Ciebie - materac Cyklopodwraca się od sprężyn i łaskawszym okiem spogląda w kierunku materacy z różnego rodzaju pianek. W śród nich dużą popularnością cieszą się materace lateksowe. Nie bez powodu, gdyż jest to produkt bardzo elastyczny, dostosowujący się idealnie do ciała, dzięki czemu świetnie podtrzymuje kręgosłup. Można śmiało powiedzieć, że to materacowy odpowiednik zdrowego i relaksującego snu.

Co jednak zrobić, gdy poszukujemy materaca twardego, a wciąż chcemy, aby był on w całości z lateksu? Odpowiedzią na nasze poszukiwania jest materac Cyklop należący do grupy materacy twardych (H3). Jest on zbudowany z bloku pianki lateksowej, zaś po obu swoich stronach posiada matę kokosową. To produkt idealny dla zwolenników twardych powierzchni i przeciwników sprężyn w jednym.

Pianka lateksowa stanowiąca podstawę materaca Cyklop jest niezwykle wytrzymała. Dzięki perforowanej powierzchni zapewnia także doskonałą wentylację. Co istotne, jest to materiał bardzo elastyczny i sprężysty. Pod wpływem nacisku idealnie dostosowuje się do kształtu ciała stanowiąc doskonałą podporę dla kręgosłupa. Atutem tego materaca jest podział jego powierzchni na siedem stref twardości, które pozwalają na jeszcze lepsze dostosowanie się go do anatomicznej budowy ciała. To wszystko sprawia, że posiada on właściwości ortopedyczne. Co równie ważne, pianka lateksowa jest produktem antyalergicznym blokującym powstawanie pleśni i roztoczy, które są nie tylko szkodliwe dla naszego organizmu, ale także nie stanowią miłego towarzystwa do snu.

Drugim, bardzo ważnym komponentem decydującym o charakterze materaca Cyklop jest mata kokosowa. Znajduje się ona po obu stronach bloku z pianki lateksowej. Zapytacie, co w tym takiego nadzwyczajnego? Otóż, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spokojnie korzystać z materaca po obu stronach przy zachowaniu tej samej twardości. To ważna sprawa, ponieważ jak już wiemy, materac należy co pół roku odwracać na drugą stronę, aby się nie wygniatał tylko w jednym miejscu i równomiernie zużywał. W ten sposób będziemy się mogli dłużej nim cieszyć. Ale wróćmy do tematu. Mata kokosowa przede wszystkim utwardza powierzchnię materaca Cyklop i zapobiega wszelkim odkształceniom. Jest ona bardzo przewiewna, a także pochłania wilgoć, co ma duże znaczenie dla osób, które w czasie snu się pocą. Posiada również właściwości antyalergiczne. Niech się martwią także ci, którzy nie przepadają za zapachem kokosu, mata zastosowana w tym materacu jest zupełnie bezzapachowa. Rozwiewając także wszelkie wątpliwości należy zaznaczyć, że nie będzie się też ona kruszyć, czy też łamać. Włókna kokosowe są lateksowane dzięki czemu mata jest odpowiednio elastyczna.

Materac Cyklop będzie się doskonale sprawdzał w sypialni osób cierpiących na problemy z kręgosłupem, i z pewnością będą z niego zadowoleni ci, którzy zmagają się z astmą, czy też alergiami. To rozwiązanie idealne dla osób o większej wadze, ale też i dla tych, którzy wolą twardsze powierzchnie.