Pages Navigation Menu

Królewskie łoże dla każdego.

Wygodne łóżko – to marzenie wielu z nas po całym dniu pracy. Położyć się, poczuć błogie odprężenie i zapomnieć o 12całym świecie – wypoczynek idealny. I to marzenie może stać się rzeczywistością jeśli tylko zadbamy o wybór odpowiedniego materaca. To właśnie materac sprawia, że nasze ciało się rozluźnia, a my mamy poczucie komfortu i relaksu. A gdy już zaczynamy myśleć o takim wypoczynku to wyobraźnia podsuwa iście królewskie łoża. Nie musimy wcale zakradać się na Wawel, żeby poczuć się po królewsku. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem będą wysokie materace.

 Gdy szukamy wysokiego materaca sprężynowego swoją uwagę skupmy na materacach typu luxpocket jak Hefajstos, czy multipocket jak Laila. Posiadają one formatki ze zwiększona ilością sprężyn na m² (odpowiednio: Lux – 1000 szt/m², Multi – 508 szt/m²) i obustronnie dodatkowe warstwy. Hefajstos – 5 cm pianki termo aktywnej, Laila – 1 cm kokosu i 5 cm pianki termo aktywnej. Taka budowa materacy powoduje, że są one bardziej elastyczne i doskonale dopasowują się do ciała, a dodatkowo im więcej warstw tym wyższy materac .

 Wśród materacy piankowych najdostojniejszymi reprezentantami są materace: Sensit (25 cm) i Cortina Visco Lux (27cm). Sensit jest materacem składającym się z trzech pianek wysokiej jakości. Od góry: 4cm lateksu, 5 cm pianki memory, 15cm pianki HR. To doskonałe połączenie, dzięki któremu materac idealnie dopasowuje się do ciała dając stabilne podparcie. Materac Cortina z kolei charakteryzuje się bardzo specyficzną konstrukcją. Jego bazą jest pianka HR o dwóch twardościach z profilowaniem na 7 stref, następnie mamy 8 cm pianki HR profilowanej w kształt sześcianów, zaś na górze znajduje się 5 cm pianki memory. Dzięki takiej budowie materac otula nasze ciało zapewniając doskonały sen. Ciekawym uzupełnieniem materaca Cortina jest pokrowiec pikowany pianką termoplastyczną Visco.

Wszystkim, którzy chcą się poczuć niczym księżniczka na ziarnku grochu proponujemy materace kontynentalne. Ich wysokość – bagatela, około 60 cm, a to dzięki ich specjalnej konstrukcji. Materac kontynentalny składa się bowiem z trzech materacy. Na dole znajduje się materac bonellowy na stelażu, środkową warstwę stanowi materac typu pocket profilowany na 7 stref twardości, zaś na samej górze materac nawierzchniowy zapewniający idealna twardość, a tym samym gwarantuje komfort wypoczynku na miarę króla. Dodatkowo materac kontynentalny możemy postawić samodzielnie, bez ramy łóżka, wykorzystując 10-centymetrowe nóżki dołączone w zestawie.

Nie wiecie na co się zdecydować? Zapraszamy do naszych salonów. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.