Pages Navigation Menu

Lateks dla dziecka

Wielu już ma to za sobą, innych to dopiero czeka – wybór materaca dla dziecka. Aby był on słuszny musimy sobie przede wszystkim uświadomić, ze nie kupujemy go dla siebie, ale dla „nieco” mniejszego człowieczka, a tym samym lżejszego i posiadającegobaby Materace-Dla-Ciebie inne potrzeby. To, że nam dany model może wydać się zbyt miękki nie oznacza, że i nasza pociecha będzie miała takie samo zdanie. Musimy pamiętać, że materac powinien się dobrze dopasowywać do ciała dziecka dając mu jednocześnie właściwe podparcie. Jego powierzchnia powinna być pozbawiona tzw. stref twardości. Pierwsze o czym każdy pomyśli szukając materaca dziecięcego to „materac twardy z kokosem”. Tak, ale tylko na początku, gdy dziecko śpi na pleckach. Gdy zaczyna się już kręcić – spać na boku, brzuchu i we wielu innych, często dziwacznych pozycjach wówczas materacyk powinien być elastyczny by dopasowywać się do tego małego ciałka.

Dobrym i ciekawym rozwiązaniem są materace lateksowe. Mogą być one zbudowane w całości z pianki lateksowej, bądź też lateks może stanowić jedną z warstw takiego materaca. Pianka lateksowa jest niezwykle sprężysta i elastyczna, dzięki czemu świetplastus Materace-Dla-Ciebienie dopasuje się do ciałka dziecka, a jednocześnie będzie błyskawicznie reagowała na każdą zmianę pozycji snu, odpowiednio podpierając plecki. Dzięki swojej elastyczności lateks nie będzie zapadał się nadmiernie pod naciskiem. To także tworzywo antyalergiczne i antygrzybiczne, co jest niezwykle istotną kwestią w przypadku materacy dla dzieci.

Materace, których bazę stanowi pianka poliuretanowa są dość sztywne, jeśli dodatkowo zostały wzbogacone o kokos wówczas są naprawdę twarde, dlatego warto zwrócić uwagę na takie modele, w których twardość kokosu została „złamana” lateksem jak w przypadku materacyka Uszatek. Bez obaw, maluszek nie będzie się w taki materac zapadał. Materacyk będzie odpowiednio sztywny, ale jednocześnie będzie podpierał delikatne ciałko dziecka. Doskonałym rozwiązaniem będzie również materacyk Krasnoludek, którego bazą jest blok pianki poliuretanowej zaś na wierzchu posiada 2 cm lateksu. Taki materacyk również będzie dobrze podpierał dziecięce plecki, delikatnie się dopasowując. Świetnym połączeniem materiałów charakteryzuje się Plastuś, skłapiotrus Materace-Dla-Ciebiedający się z trzech różnych pianek. Bazą jest pianka poliuretanowa, sztywna i wytrzymała, sprawiająca, że powierzchnia się nie zapada, w środkowej części znajduje się warstwa lateksu doskonale reagującego na nacisk, zaś na samej górze warstwa pianki termoaktywnej. Takie połączenie powoduje, że materac dopasowuje się nie tylko pod wpływem nacisku, ale także i temperatury, dzięki czemu idealnie przybiera kształt sylwetki.

Dokonując wyboru dziecięcego materacyka warto zwrócić uwagę na materacyk Piotruś. Składa się on z trzech warstw. Środkowa część to mata kokosowa, która nadaje mu odpowiedniej twardości i sztywności. Ponadto kokos odprowadza nadmiar wilgoci z materaca. Z jednej strony materacyk posiada 5 cm pianki termoaktywnej reagującej na temperaturę, z drugiej zaś 4 cm niezwykle plastycznego lateksu. To powoduje, że materac ten jest poniekąd uniwersalny, gdyż można wybrać stronę, na której maluszkowi wygodniej się śpi.

baby comfort Materace-Dla-Ciebie
Doskonałym rozwiązaniem do łóżeczek dziecięcych są materace w całości wykonane z lateksu jak Baby Comfort. Lateks, dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowuje się do ciała reagując niemalże natychmiast na każdą zmianę pozycji, więc każdy wiercipięta z pewnością się na nim wyśpi.

Istotnym, wręcz nieodłącznym elementem każdego materaca są pokrowce. Te dziecięce zostały wykonane ze 100% bawełny, a do tego posiadają przepiękne, wesołe wzory. Na testowanie serdecznie zapraszamy do naszych salonów, z chęcią pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru!