Pages Navigation Menu

Luksusowe materace wysokoelastyczne

Po ciężkim dniu pracy chyba każdy marzy tylko o tym, żeby się wyspać. A najlepiej, by i warunki temu odpoczynkowi sprzyjały. Cóż mało kto posiada królewskie łoże bądź jest właścicielem sieci luksusowych hoteli. Jednak mimo to możemy na co dzień zaznać odrobiny komfortu. Pomogą nam w tym luksusowe materace wysokoelastyczne.

Zastanawiając się nad wyborem warto zwrócić uwagę na dwa modele, które zagwarantują nam królewski sen. Pierwszym z nich jest materac wysokoelastyczny Forte Visco Lux. Występuje on w dwóch wersjach – średniotwardej H2 i twardej H3. Został on zbudowany z dwóch warstw pianek. Bazę stanowi tzw. zimna pianka RICHLUX o wysokości 15 cm. Dlaforte Materace-Dla-Ciebie lepszego podparcia podczas wypoczynku ułożono ja w trzech segmentach różniących się od siebie gęstością (40 i 50 kg/m³). Materiał ten cechuje duża elastyczność punktowa. Jego porowata budowa zapewnia doskonałą wentylację powietrza wewnątrz materaca, a także odprowadzanie wilgoci. Górną warstwę tego materaca stanowi wysokiej klasy pianka termoaktywna o grubości 5 cm. Reaguje ona na temperaturę ciała użytkownika, idealnie dopasowując się i dając przyjemne uczucie odprężenia. Powierzchnia materaca posiada dodatkowo profilowanie na 7 stref komfortu co powoduje jeszcze lepsze dopasowanie się materaca do ciała i podniesienie komfortu. Materac Forte Visco Lux został wyposażony w tzw. pokrowce 3D (możemy wybrać pomiędzy trzema rodzajami). Pokrowce te zostały wykonane z bardzo przewiewnych tkaniny oraz przepikowane pianką memory. Dodatkowo po bokach posiadają wszytą taśmę wentylującą 3D. Ten materac posiada 22 cm wysokości.

Dla zwolenników znacznie wyższych modeli mamy materac wysokoelastyczny Cortina Visco Lux. Ma on aż 27 cm wysokości, co czyni go jednym z najwyższych wśród materacy piankowych. Ten model również możemy wybrać w wersji średniotwardej H2 lub twardej H3. Składają się na niego aż trzy warstwy doskonałej jakości pianek. Bazową częścią tego materaca jest 12-centymetrowy blok pianki wysokoelastycznej AVENA cechującej się dużą cortina Materace-Dla-Ciebieprzewiewnością oraz elastycznością punktową. Ułożono ją w trzech segmentach o różnej gęstości. W środkowej części zastosowano 8-centymetrową zimną piankę wyprofilowaną na 7 stref twardości. To powoduje, że materac świetnie dopasowuje się do ciała i daje idealne podparcie. Na górze natomiast ułożono 5 centymetrów pianki visco modelującą się do ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. Taka kombinacja sprawia, że nasze ciało otrzyma doskonałe podparcie, a my będziemy się mogli cieszyć najwyższej jakości komfortem i wygodą wypoczynku. A jakby tego było mało, również ten model materaca wyposażono w pokrowiec 3D przepikowany pianką memory.

Oba zaprezentowane materace dzięki zastosowanym piankom oraz odpowiedniej budowie posiadają doskonałe właściwości antyalergiczne i ortopedyczne. Oba z pewnością zapewnią nam iście królewski, a z pewnością luksusowy wypoczynek. A w perspektywie lat spędzonych w łóżku stanowią wybór idealny.