Pages Navigation Menu

Materac dla ucznia.

Rok szkolny to bardzo intensywny czas dla każdego ucznia, tym bardziej jeśli nasze dziecko stawia dopiero swoje Materace Dla Ciebie - 8pierwsze szkolne kroki i musi przywyknąć do pewnego rodzaju rutyny i nowego rytmu dnia. Godziny spędzone na siedzeniu w ławce i ciężkie plecaki. To wszystko ma wpływ na zdrowie młodego organizmu. Wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej i cała masa książek i innych niezbędnych drobiazgów, noszonych w tornistrach bardzo obciążają rozwijający się kręgosłup.

 Dlatego ważne jest, aby uczeń dobrze wypoczął w nocy, a to oznacza, że powinien mieć odpowiednio dobrany materac. Przede wszystkim dzieci i młodsze nastolatki nie powinny mieć materacy ze strefami twardości. Z reguły są do takich materacy za niskie, a to oznacza, że ułożenie ciała na takim materacu nie będzie odpowiednie. Najlepszym rozwiązaniem będą materace bezstrefowe, które będą się właściwie układać do ciała wraz z upływem czasu gdy nasza pociecha rośnie. Mogą być one piankowe, z pianki wysokoelastycznej, lateksu bądź ze sprężynami. Taki materac powinno się dobrać do wagi stosując regułę: do 60kg – materac miękki, 60-80kg – materac średniotwardy, powyżej 80kg – materac twardy. Nie ma potrzeby kupować zbyt twardego materaca, który będzie z reguły zbyt sztywny. Dobrze dobrany model powinien być elastyczny, aby się dopasował do ciała dziecka i dawał odpowiednie podparcie zmęczonemu kręgosłupowi.

 Dobrym rozwiązaniem będą trwałe materace bonellowe, np. takie, które z jednej strony są miękkie, a z drugiej średniotwarde jak Afrodyta czy Dionizos bądź średniotwarde po obu stronach – Hestia i Temida. Bardzo dobrze dopasują się do ciała i dadzą stabilne podparcie. Jeśli jednak bardziej skłaniamy się ku sprężynom kieszeniowym, wówczas musimy pamiętać, aby taki materac nie miał stref twardości, jak średniotwardy materac Penelopa. Doskonale sprawdzą się także materace lateksowe, takie jak Astrea. Antyalergiczny lateks jest bardzo elastyczny, więc idealnie dopasuje się do ciała dziecka dając mu podparcie . Nie powoduje ucisków, więc zapewnia komfortowy sen.

 Dobry materac dla ucznia to inwestycja w jego zdrowy i wygodny sen. Ma niebagatelny wpływ na poziom koncentracji podczas lekcji i szybkość przyswajania wiedzy. Wyspany uczeń z pewnością chętniej będzie chodził do szkoły.